Utopmy ją i skończmy z zimą. Witamy wiosnę w Muzeum w Jaraczu

W najbliższą niedzielę, 17 marca, odbędzie się Festyn Marzanna, nawiązujący do tradycji powitania wiosny. Rodzinne wydarzenie odbędzie się w Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu. Organizatorzy zapraszają na uroczyste topienie ekologicznej marzanny.

Dlaczego topiono Marzannę? Jak witano wiosnę i żegnano się z zimą? Tego będzie można dowiedzieć się w najbliższą niedzielę, podczas Festynu Marzanna. Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu zorganizuje 17 marca wydarzenie dla dorosłych i dla dzieci. W programie m.in. obrzędy ludowe, wspólne ognisko i oczywiście topienie marzanny.

Ekologiczna marzanna

Wydarzenie rozpocznie się od tańców ludowych zespołu Poligrodzianie.

Organizatorzy proszą aby nie przynosić ubrań i innych przedmiotów do zrobienia Marzanny. Ta powstanie w sposób ekologiczny z wykorzystaniem rzeczy wybranych przez Muzeum.

W trakcie wydarzenia najmłodsi będą mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami. Odbędą się również warsztaty ekologiczne dotyczące ochrony wody i ekosystemów. Będzie okazja aby zobaczyć klasyczne samochody członków Klubu Stare Ale Jare.

Chętni mogą zabrać swoje kiełbaski, ponieważ zostaną wyznaczone miejsca do zrobienia ognisk. Udostępnione zostaną kijki do kiełbasy. Wydarzenie potrwa od godziny 11:00 do 15:00.

fot. Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu

Czytaj także-Czy Kościół będzie prowadził nowy bar? Na Ostrowie Tumskim przygotowano już budynek | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl