Czy Kościół będzie prowadził nowy bar? Na Ostrowie Tumskim przygotowano już budynek

Przy ulicy Dziekańskiej 1 w Poznaniu niedawno ściągnięto rusztowania i odsłonięto zrewitalizowany budynek. Widnieje na nim napis „food fort”, co może sugerować, że powstanie w nim punkt gastronomiczny. Jak się okazuje, odrestaurowany budynek należy do Archidiecezji Poznańskiej. Czy Kościół będzie w nim prowadził bar?

W 2020 roku Archidiecezja Poznańska podpisała umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Jej celem była pożyczka na projekt przebudowy i rozbudowy istniejącego budynku zaplecza fortyfikacji przy ul. Dziekańskiej 1. W efekcie miał powstać pawilon obsługi ruchu turystycznego i pielgrzymkowego „food fort” z funkcją gastronomiczną.

Na jednym z internetowych portali pojawiały się zdjęcia zrewitalizowanego budynku fortyfikacji. Został on odnowiony, ma nowoczesne okna i widnieje na nim napis „food fort”. Wszystko wskazuje na to, że przygotowany został pod działania gastronomiczne. Nie wiadomo jednak co dokładnie będzie się w nim znajdowało oraz kiedy zostanie otwarty.

O to, co w pawilonie faktycznie się znajdzie, zapytaliśmy w Archidiecezji Poznańskiej. Niestety nie otrzymaliśmy wyjaśnień. Poinformowano nas tylko, że na chwilę obecną Archidiecezja nie udziela dokładnych informacji na temat tej inwestycji.

fot. pavelski, skyscrapercity.com

Czytaj także: Gnój na drodze… ale blokady też | wpoznaniu.pl

źródło- SkyscraperCity Forum

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl