Politechnika Poznańska z nagrodą w Finlandii. Zobacz wideo nowoczesnej technologii

Zespół AutoMedPrint z Politechniki Poznańskiej zdobył główną nagrodę w międzynarodowym konkursie na najlepszy film wideo prezentujący nowoczesne technologie inżynierskie, organizowanym przez CAETS.

W Helsinkach ogłoszono wyniki konkursu zorganizowanego przez międzynarodową organizację inżynierską CAETS, na najlepszy film wideo, trwający do 5 minut. Prezentuje nowoczesne technologie inżynierskie i ich korzyści dla gospodarki i społeczeństwa. Tegoroczna edycja konkursu miała szczególne znaczenie dla Polski. Akademia Inżynierska w Polsce stała się pełnoprawnym członkiem CAETS 1 stycznia 2024 roku.

Nagrodę główną zdobył zespół AutoMedPrint z Wydziału Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej za film pt. „Blueprints of Hope: 3D Path to Personalized Prosthetics”. Film przygotowany we współpracy z Działem Informacji i Promocji Politechniki Poznańskiej. Polska reprezentacja wyprzedziła konkurencję z takich krajów jak Holandia, Singapur czy RPA. Zespół reprezentowali prof. Filip Górski i dr inż. Magdalena Żukowska.

System AutoMedPrint, przedstawiony w zwycięskim filmie, to innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie personalizowanych protez. Dzięki technologii druku 3D, możliwe jest tworzenie protez dostosowanych indywidualnie do potrzeb pacjentów.

Czytaj też: Spór o spółkę „Targowiska”. Radna: „To pudrowanie syfa”

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl