Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu otrzymał certyfikaty doskonałości

2 kierunki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu otrzymały certyfikaty “Otwarty na świat” oraz “Partner dla rozwoju”. Łącznie wyróżnionych zostało 17 kierunków w Polsce.

JAK GO OTRZYMAĆ?

O przyznaniu Certyfikatu Doskonałości Kształcenia decyduje Polska Komisja Akredytacyjna. Podstawą do jego otrzymania jest pozytywna ocena programowa na 6 lat. Chodzi o koncepcję, cele i efekty uczenia się na kierunku. Co więcej, musi być to poparte dobrą jakością kształcenia oraz regularnymi osiągnięciami studentów i absolwentów. Pod uwagę brane są również takie dane jak na przykład liczebność kadry edukacyjnej, infrastruktura czy ogólna jakość programu studiów.

SUKCES UEP

W piątek dwa takie certyfikaty otrzymał Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Kierunek międzynarodowe stosunki gospodarcze otrzymał certyfikat „Otwarty na świat – doskonałość we współpracy międzynarodowej”, a kierunek informatyka i ekonometria uzyskał certyfikat „Partner dla rozwoju – doskonałość we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym”.

W KOŃCU DLA POZNANIA

Łącznie 17 kierunków w Polsce otrzymało takie certyfikaty. W poprzednim roku żadna z poznańskich uczelni nie otrzymała ani jednego. Wtedy również rozdane zostało 17 certyfikatów. Jak czytamy na stronie komisji, “jednostki, które prowadzą kierunki wyróżnione przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej certyfikatem, wdrażają skuteczne, innowacyjne oraz godne naśladowania rozwiązania sprzyjające jakości kształcenia”.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl