Myśleli, że oszukają policjantów. Wpadli w ich zasadzkę

Ukradli samochód i zmienili tablice rejestracyjne na inne. Pojazd zwrócił jednak uwagę policjantów, którzy jeszcze tej samej nocy zastawili zasadzkę na złodziei. Okazało się, że kradzież to nie jedyne przestępstwo, jakie popełnili.

INNE NUMERY

Do zdarzenia doszło w nocy z 20 na 21 lutego w miejscowości Przecław. Wtedy patrolujący ulice szamotulscy policjanci nabrali podejrzeń, że stojąca na parkingu Mazda CX-3 mogła pochodzić z kradzieży. Jak się okazało, numer rejestracyjny na tablicy różnił się od tego na nalepce kontrolnej na szybie. Po sprawdzeniu systemie wyszło na jaw, że numery należały do innego samochodu, a mazda została skradziona 17 lutego.

ZASADZKA

Jeszcze tej samej nocy szamotulscy kryminalni przeprowadzili akcję. Zajęli dogodne pozycje i czekali, aż podejrzani przyjadą po auto. Kiedy już się to stało, wpadli oni prosto w ręce funkcjonariuszy. Byli zaskoczeni obecnością policjantów. Do samochodu próbowali dostać się 25-latek i 33-latek z Poznania oraz 30-letni mieszkaniec gminy Szamotuły.

NIE TYLKO KRADZIEŻ

W pojeździe, w którym mężczyźni przyjechali na parking, policjanci znaleźli sprzęt służący do zagłuszania sygnału GPS oraz narkotyki. Należały one do 33-latka. W trakcie przeszukiwania mieszkania 30-latka funkcjonariusze znaleźli kolejne substancje psychotropowe. Mężczyźni zostali przesłuchani i postawiono im zarzuty kradzieży i posiadania narkotyków. Aktualnie przebywają w tymczasowym areszcie. Grozi im do 13 lat więzienia.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl