Ukraina kontra Gruzja na Stadionie Miejskim w Poznaniu? Jest na to szansa

Ukraińska reprezentacja piłkarska rozważa rozegranie meczu z Gruzją na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Propozycja ta ma zrekompensować brak występów Lecha Poznań w europejskich rozgrywkach oraz wesprzeć kraj dotknięty wojną.

Rozmowy dotyczące organizacji meczu między Ukrainą a Gruzją na Stadionie Miejskim w Poznaniu są w toku. Potwierdził to Rafał Wrzeszcz, prezes zarządzającej obiektem spółki Stadion Poznań w rozmowie z „Radiem Poznań”.

Propozycja ma zrekompensować brak finansowy związany z nieobecnością Lecha Poznań w europejskich pucharach oraz solidarność z Ukrainą. Z powodu ataku Rosji na Ukrainę, reprezentacja narodowa nie może grać swoich meczów na własnych stadionach. Poznański stadion może zaoferować tymczasowy „dom” dla ukraińskich piłkarzy. Tym samym zyskać dodatkowe dochody dla operatora stadionu.

Ostateczna decyzja w sprawie organizacji spotkania na Stadionie Miejskim w Poznaniu zostanie podjęta w najbliższych tygodniach. Mecz zaplanowano na 11 października. Trzy dni później Ukraina zagra z Czechami, ale już prawdopodobnie nie w Poznaniu.

Czytaj też: Ponad 90 drużyn z Polski i zagranicy w Poznaniu. Startuje święto siatkówki plażowej

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl