Ponad 90 drużyn z Polski i zagranicy w Poznaniu. Startuje święto siatkówki plażowej

Wielkie sportowe emocje nad Jeziorem Rusałka – startują seniorskie Eliminacje Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

Od piątku, 21 czerwca nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu rozpoczną się seniorskie Eliminacje Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. To część 17. edycji Enea Plaży Wolności Poznań 2024, która potrwa przez cały weekend. W turnieju weźmie udział ponad dziewięćdziesiąt drużyn z Polski oraz zagranicy. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.

Finał wojewódzki w mini siatkówce oraz półfinał mistrzostw Polski młodziczek (rozgrywane w ramach Enea Cup Poznań 2024) zainaugurowały Enea Plażę Wolności Poznań 2024. Teraz nadszedł czas na zmagania seniorów. Turniej posiada najwyższą, trzygwiazdkową rangę. Kibice będą mieli okazję oglądać zawodników z Libanu, Szwecji, Czech, Litwy, Ukrainy, Białorusi oraz oczywiście z Polski. Łącznie 92 zespoły zmierzą się nad Jeziorem Rusałka.

Zmagania siatkarek

Do turnieju żeńskiego zgłosiły się 38 drużyny. Wśród najwyżej rozstawionych są Aleksandra Zdon i Justyna Łukaszewska. Zdon, w duecie z Izabelą Błasiak zwyciężyła w ubiegłorocznej edycji. Błasiak w tym roku gra z Dorotą Strąg, trzykrotną medalistką mistrzostw Polski. Kolejnym mocnym duetem są Julia Gierczyńska i Aneta Kaczmarek, które niedawno wygrały Grand Prix w Kozienicach. Lokalne faworytki to m.in. Karina Jakuć i Izabela Zackiewicz, Justyna Czupryniak i Weronika Antczak oraz Agnieszka Adamek i Aleksandra Gromadowska.

Mocni zawodnicy w kategorii męskiej

W turnieju męskim zobaczymy 54 zespoły. Najwyżej rozstawieni są Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak. Janiak, oprócz sukcesów zawodniczych, może pochwalić się tytułem mistrza świata z reprezentacją Polski osób z niepełnosprawnościami. Brożyniak zdobył niedawno złoty medal w strażackich mistrzostwach Polski. W gronie faworytów znajdują się także Tomasz Jaroszczak i Jarosław Lech oraz Igor Ciemachowski i Piotr Groszek, którzy triumfowali dwa tygodnie temu w Plaży Open w Białymstoku.

Pełen harmonogram imprezy

Turniej rozpocznie się w piątek, 21 czerwca, od kwalifikacji. W sobotę, 22 czerwca rozegrany zostanie turniej główny, a w niedzielę, 23 czerwca odbędą się mecze finałowe. Pełne informacje o wydarzeniu, w tym szczegółowy harmonogram, dostępne są na stronie plażawolności.pl.

Czytaj też: Salamon nie zagra z Austrią? Po meczu z Holandią trafił do szpitala

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl