Udogodnienia dla rowerzystów na Ogrodach. Trwają prace

Na Ogrodach powstaje nowy przejazd rowerowy. Ma on ułatwić poruszanie się pomiędzy ulicą Szpitalną, a skrzyżowaniem przy ul. Dąbrowskiego. W związku z pracami budowalnymi można spodziewać się utrudnień.

To kolejna inwestycja rowerowa w Poznaniu. Trwają prace budowlane przy nowej trasie rowerowej na Ogrodach. Trasa ma połączyć się z istnieją już drogą rowerową wzdłuż ul. Dąbrowskiego. Dzięki temu rowerzyści będą mogli sprawnie przejechać od ul. Skalskiego na Woli, aż do ul. Żeromskiego.

Prace budowlane będą również dotyczyły przejścia dla pieszych przy ul. Szpitalnej, tak aby zostało dostosowane do osób z niepełnosprawnościami. Obniżone zostaną krawężniki oraz zamontowane zostaną specjalnie maty fakturowe dla osób niedowidzących i niewidomych. Modernizacji ulegnie także sygnalizacja świetlna. Oprócz tego zasadzona zostanie zieleń.

fot. ZDM

ZDM apeluje aby zachować ostrożność i zwracać uwagę na aktualne oznakowanie. Pierwsze utrudnienia wystąpią po wschodniej stronie ulicy Szpitalnej, przy skrzyżowaniu z ul. Dąbrowskiego. Koszt budowy drogi rowerowej i modernizacji wyniesie prawie 860 tys. złotych. Przewidywany termin zakończenia prac to koniec kwietnia.

Czytaj także – Kultowa Parada Parowozów już w majówkę

źródło – poznan.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl