Wielkopolska

W środę kolejny strajk rolników. Sprawdź, jakie drogi omijać, aby nie stać w korku [AKTUALIZACJA]

W środę, 20 marca planowany jest kolejny strajk rolników. Mamy nowe informacje, które drogi będą zablokowane. Kierowcy powinni przygotować się na spore utrudnienia w całym województwie.

Strajk rolników

Na stronie internetowej Roli Wielkopolski, organizacji zrzeszającej rolników z całego województwa, pojawiła się informacja o planowanym kolejnym strajku. Wydarzenie ma się odbyć w środę, 20 marca. Organizatorzy podkreślają, że decyzja ta wynika z braku reakcji na ich postulaty ze strony władz zarówno w Brukseli, jak i Warszawie.

Szykują się kolejne utrudnienia związane z protestem rolników (fot. Łukasz Gdak/wPoznaniu.pl)

Gdzie będą utrudnienia?

Policjanci z poznańskiej jednostki informują, że główne trasy wlotowe i wylotowe z Poznania, zwłaszcza S5 i S11, dotkną największe utrudnienia. Droga na odcinku od węzła Kościan – Północ do węzła Poznań – Ławica oraz zjazd z autostrady A2 na węzłach Poznań – Zachód oraz Buk w obu kierunkach będzie nieprzejezdna.

Oprócz głównych tras, znaczące utrudnień można spodziewać się także na odcinku ul. Głogowskiej w Poznaniu, ul. Poznańskiej w Komornikach, rondo Orła Białego w Komornikach, drodze ekspresowej S5 w okolicy węzła Konarzewo oraz drodze ekspresowej S11 w Dąbrówce. Mieszkańcy Stęszewa, Jankowic, Suchego Lasu, Mościenicy, Buku, Niepruszewa oraz Napachania także muszą się przygotować na potencjalne utrudnienia.

Kierowcy powinni przygotować się na utrudnienia w całej Wielkopolsce/ fot. Łukasz Gdak

– W zależności od liczby protestujących, policjanci będą na bieżąco reagować na sytuację na drogach. Funkcjonariusze pokierują ruchem oraz wskażą możliwe drogi objazdu – poinformował sierż. sztab. Łukasz Paterski, rzecznik prasowy poznańskiej policji.

Dodatkowo, aby ułatwić mieszkańcom Wielkopolski poruszanie się po drogach, Rola Wielkopolski przygotowała specjalną mapę. Na niej zaznaczone są punkty, w których rolnicy planują protesty. Można ją znaleźć [TUTAJ].

Czytaj także: Będą zmiany w komunikacji przez remont dworca

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl