UAM wysoko w światowym i prestiżowym rankingu. Wzrost o 125 punktów

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uhonorowany został trzecią pozycją wśród polskich uczelni w prestiżowym rankingu GreenMetric 2023. Zestawienie, oceniające inicjatywy związane ze zrównoważonym rozwojem i ochroną klimatu ukazało się w najnowszym raporcie UI World University Rankings GreenMetric 2023. UAM utrzymuje swoją wysoką pozycję, zdobywając 7100 punktów, co oznacza wzrost o 125 punktów w porównaniu do poprzedniego roku.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu triumfuje, plasując się na 339 miejscu w światowym rankingu UI World University Rankings GreenMetric 2023. Ranking skupia się na zrównoważonym rozwoju i ekologii. Bierze pod uwagę różnorodne aspekty, od zazielenienia kampusu po efektywność energetyczną, transport, i gospodarkę odpadami.

UAM zanotował znaczący wzrost punktacji, szczególnie w kategorii Settings & Infrastracture, zdobywając 1100 punktów, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu do roku poprzedniego (840 punktów). Ten obszar obejmuje wszelkie aspekty związane z infrastrukturą uniwersytecką, od efektywności energetycznej po zrównoważone ustawienia kampusu.

Co więcej, UAM odnotował znaczący wzrost w obszarze zarządzania odpadami, zdobywając o 225 punktów więcej niż w roku ubiegłym. To świadczy o zaangażowaniu uczelni w dążeniu do minimalizacji wpływu na środowisko poprzez odpowiednie gospodarowanie odpadami.

W zestawieniu uwzględniono 1183 uczelnie z całego świata, co stanowi wzrost o ponad 130 instytucji w porównaniu z ubiegłym rokiem. Politechnika Gdańska zajmuje 197 miejsce i zdobyła pierwszą pozycję w kraju. Globalnie na podium znalazły się uniwersytety z Holandii, Anglii i Niemiec.

Ranking GreenMetric 2023 ukazuje, że uczelnie coraz bardziej skupiają się na zrównoważonym rozwoju. Dołącza do liderów w dziedzinie ekologii i dbałości o środowisko. Wyniki UAM świadczą o zaangażowaniu w te wartości i ukierunkowaniu na kontynuację inicjatyw proekologicznych.

Czytaj też: Teatr Polski w Poznaniu. Nieoczywiste zmiany wśród kandydatów na dyrektora

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl