Awaria zwrotnicy na rondzie Kaponiera. Objazdy przez centrum

W czwartkowe popołudnie doszło do awarii zwrotnicy na rondzie Kaponiera, co spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu tramwajowym. MPK poinformowało o zmianach tras tramwajów linii 3, 10, 11, 15, 18 i 99 w rejonie centrum. Objazdy wprowadzono na czas usuwania usterki.

W wyniku awarii zwrotnicy na Kaponierze tramwaje linii 3, 10, 11, 15, 18 i 99 zostały zmuszone do zmiany tras. Pasażerowie podróżujący w kierunku dworca doświadczają utrudnień, a objazdy wprowadzone przez MPK mają na celu minimalizację zakłóceń w komunikacji miejskiej.

MPK poinformowało o konkretnych zmianach tras dla poszczególnych linii tramwajowych. Linie 3, 10, 11, 15, 18 i 99 będą kursować alternatywnymi trasami, omijając rejon awarii zwrotnicy.

Linia 3 zmieniła trasę w kierunku Budziszyńskiej, omijając Kaponierę przez św. Marcin, Towarową, Most Dworcowy, Roosevelta i kontynuując trasę od Bałtyku. Linia 10 kursuje w kierunku Dębca przez św. Marcin, Towarową, i dalej po trasie od Matyi. Linia 11 zmieniła trasę w kierunku Unii Lubelskiej, omijając Kaponierę przez św. Marcin, Towarową, Most Dworcowy i kontynuując trasę.

Linia 15 podąża teraz dolnym odcinkiem trasy PST w kierunku Junikowa, omijając Kaponierę przez Dworzec Zachodni, Roosevelta i kontynuując trasę od Bałtyku.

Z kolei linia 18 zmieniła trasę w kierunku Franowa, omijając Kaponierę przez Dąbrowskiego, Kraszewskiego, Zwierzyniecką i kontynuując trasę od Kaponiery.

Linia 99 kursuje z ul. Roosevelta przez św. Marcin, Towarową, Poznań Główny, Most Dworcowy, Roosevelta i dalej do Piątkowskiej.

MPK podjęło działania w celu szybkiego usunięcia usterki i przywrócenia normalnego ruchu tramwajowego na rondzie Kaponiera. Pasażerowie są proszeni o śledzenie komunikatów MPK, a także korzystanie z dostępnych informacji o trasach i objazdach.

Czytaj też: UAM wysoko w światowym i prestiżowym rankingu. Wzrost o 125 punktów

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl