UAM poprowadzi studentów za rękę. Dokąd?

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu stworzył innowacyjną aplikację mobilną, mającą na celu ułatwienie życia studentom. Ta nowoczesna platforma zapewnia wsparcie dla każdego. Dzięki niej na pewno się nie zgubisz!

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu wprowadził nową aplikację na smartfony UAM GO. Dedykowana jest wszystkim studentom uczelni. Jej głównym celem jest ułatwienie nawigacji po kampusie dla tych, którzy zagubią się w labiryncie budynków uczelni. Dzięki tej innowacyjnej platformie, korzystając z mapy, studenci mogą łatwo odnaleźć się w: Collegium Heliodori, Collegium Novum oraz w Kampusie Ogrody. Wprowadzenie tej aplikacji ma zapewnić studentom większy komfort i sprawniejsze poruszanie się po terenie uczelni.

– W aplikacji łatwo wyznaczyć najbardziej dogodne trasy w obiektach dwóch kampusów UAM, uwzględniając swoje indywidualne preferencje i potrzeby – poinformował Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Aplikacja UAM GO oferuje spersonalizowaną trasę dostosowaną do indywidualnych preferencji użytkownika. Dzięki niej każdy może wybrać sposób podróżowania po kampusie, odpowiadający jego potrzebom, uwzględniając windy, schody oraz inne elementy trasy. Dodatkowo, aplikacja zapewnia szczegółowe opisy sal i pomieszczeń oraz zawiera informacje o ewentualnych przeszkodach, takich jak progi czy wąskie drzwi. Użytkownicy otrzymują również alerty dotyczące ewakuacji. Dodatkowo, platforma informuje o wszelkich zdarzeniach na uczelni, jak na przykład usterkach w windach.

Przez pół roku studenci, pracownicy uczelni i specjaliści wspólnie pracowali nad aplikacją. Platforma ta jest częścią większego projektu finansowanego z funduszy europejskich, mającego na celu uczynienie uczelni bardziej dostępnymi dla wszystkich. Aplikacja działa zarówno na telefonach z systemem Android, jak i iOS, aby każdy mógł z niej skorzystać, niezależnie od używanej platformy.

Czytaj także: Ważna nominacja dla poznańskiego obiektu sportowego

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl