Tu już latem się nie schłodzimy. Koniec kąpieliska nad Maltą

W nadchodzącym sezonie wakacyjnym mieszkańcy Poznania będą znowu zmuszeni zrezygnować z kąpieli nad Jeziorem Maltańskim. Wygląda na to, że letnie kąpiele w tym miejscu dobiegły końca.

Kąpielisko Malta

W tegorocznym sezonie letnim mieszkańcy Poznania ponownie nie będą mieli możliwości skorzystania z kąpieliska nad Jeziorem Maltańskim. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji nie złożyły wniosku o otwarcie kąpieliska przed rozpoczęciem sezonu letniego.

Decyzja o nieotwieraniu kąpieliska nad Jeziorem Maltańskim w tym roku uzasadniono kilkoma czynnikami. Po pierwsze, kąpielisko nie cieszyło się dużym zainteresowaniem, gdyż ludzie preferowali inne miejsca do wypoczynku. Dodatkowo, istotnym aspektem była czystość wody w tym miejscu oraz problem z kwitnącymi sinicami, które powodowały konieczność zamykania kąpieliska na długi okres w sezonie letnim. Mimo podejmowanych wcześniej działań, mających poprawić jakość wody, sytuacja z roku na rok się pogarszała. To właśnie ostatecznie przyczyniło się do podjęcia takiej decyzji.

Gdzie pojechać nad jezioro niedaleko Poznania?

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, otwarte będą cztery popularne kąpieliska w okolicy Poznania. Dwa z nich znajdują się nad Jeziorem Kierskim, jedno nad Jeziorem Rusałka, a jedno nad Jeziorem Strzeszyńskim. Sezon kąpielowy w tych miejscach rozpocznie się 3 czerwca i potrwa do 31 sierpnia.

Czytaj także: Czy Poznań omijają turyści? Bzdura. Jesteśmy na podium

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl