U22: Enea AZS Poznań niepokonane w półfinale Młodzieżowego Pucharu Polski

W turnieju półfinałowym Młodzieżowego Pucharu Polski w Gdańsku akademiczki wygrały wszystkie 3 spotkania i awansowały do finału, który odbędzie się w Lublinie w dniach 18-19.01.2020 roku. 

Poznaniankom turniej ułożył się bardzo dobrze, bo pierwszego dnia trafiły na teoretycznie najsłabszy zespół turnieju — AZS Uniwersytet Warszawski. Podopieczne trenerów Marka Lebiedzińskiego i Grzegorza Zielińskiego rozegrały niezłe spotkanie, choć do przerwy było „stykowo„. Jednak po wyjściu z szatni poznanianki „włączyły 6 bieg i odskoczyły warszawiankom, wysoko wygrywając spotkanie 64:49.

W sobotę Enea AZS rozegrały spotkanie z UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. I choć jeden z faworytów do medalu, to akademiczki nie dały żadnych szans na zwycięstwo w tym meczu przeciwnikowi. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 79:43.

zdj. koszykowkakobiet.pl

Enea AZS Poznań niepokonane w półfinale Młodzieżowego Pucharu Polski

Przed ostatnim meczem Enea AZS miała już zapewniony awans do Finału. Mecz z Politechniką Gdańską był więc formalnością, więc trenerzy dali pograć wszystkim zawodniczkom. Podstawowy skład grał mniej, a zmienniczki świetnie poradziły sobie w spotkaniu, wygrywając 56:46.

Poznanianki awansowały do finału Pucharu Polski, który w dniach 18-19 stycznia 2020 odbędzie się w Lublinie. Obok Enea AZS Poznań w turnieju zagrają: GTK Arka Gdynia, Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. i UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki i z automatu znalazły się w finale Mistrzostw Polski U22.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl