Tusk o Jaśkowiaku – „ma większe szanse ode mnie”

Donald Tusk skomentował dziś starcie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z Jackiem Jaśkowiakiem w prawyborach Platformy Obywatelskiej. Tusk stwierdził nawet, że prezydent Poznania ma większe szanse od niego, na pokonanie Andrzeja Dudy.

Donald Tusk po wyborze na szefa Europejskiej Partii Ludowej natychmiast zaczął komentować wydarzenia polskiej sceny politycznej. Ocenił też start w prawyborach Jacka Jaśkowiaka i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Ten dylemat jest dość oczywisty; chciałoby się popierać i jedną, i drugą kandydaturę. To bardzo dobry moment dla Platformy, żeby nabrać takiego wigoru i energii, bo konkurencja bardzo dobrze robi każdej organizacji politycznej – mówił Donald Tusk

Były premier stwierdził, że media publiczne od kilku lat na polecenie PiS-u niszczą jego wizerunek dlatego i Jacek Jaśkowiak i Małgorzata Kidawa-Błońska mają dziś większe szanse na pokonanie Andrzeja Dudy od niego.

Donald Tusk zapewnił także, że od 2 grudnia będzie aktywnie wspierać kandydata PO w wyborach prezydenckich, jeśli tylko ten bądź ta, będą tego chcieli.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl