Kamień i szkło — zgrany duet

Około 300 producentów szkła, dystrybutorów kamienia, a także maszyn do obróbki tych materiałów. Na MTP rozpoczęły się targi branży szklarskiej Glass i targi branży kamieniarskiej Stone.

Niecodzienne techniki zdobienia szkła, warsztaty interaktywne czy własnoręczne wykonywanie biżuterii szklanej – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na tych którzy pojawią się na Targach Glass i Stone. Jest to największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie związane z branżą szklarską i kamieniarską.

– Tu pokazujemy najnowsze technologie i rozwiązania dla branży kamieniarskiej i szklarskiej, tu spotykają się talenty z tych branż – mówiła podczas gali otwarcia targów Elżbieta Roeske, wiceprezes zarządu Grupy MTP.

Podczas targów odbywają się Mistrzostwa Polski w Ręcznej Obróbce Kamienia oraz wiele pokazów – m.in. formowania szkła, technik witrażowych wykonywanych metodą Tiffany’ego czy wykonywania naczyń ze szkła odpadowego. Najnowsze trendy wzornictwa przemysłowego można obejrzeć na wystawie „Stone Designer”, a swoje rzeźby w kamieniu prezentują pedagodzy i studenci Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Targom towarzyszy Giełda Minerałów i Kamieni Szlachetnych. Targi potrwają do soboty.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl