Przestępcza para w rękach policji. 33-latka i 19-latkę czeka przymusowa rozłąka

Policjanci z Poznania zatrzymali 33-latka i 19-latkę, którzy ukrywali się przed organami ścigania. Teraz oboje kilka lat spędzą za kratami.

Policjanci z Poznania od dłuższego czas próbowali namierzyć 33-latka, który był poszukiwany trzema listami gończymi. Mężczyzna migał się od odbycia kary więzienia. W końcu, po wielu miesiącach zbierania dowodów, śledztwo doprowadziło funkcjonariuszy do jednego z mieszkań na Wildzie. Okazało się, że poszukiwany nie był tam sam.

– 33-latek w małym pokoju ukrywał się wraz z 19-letnia partnerką – powiedział Łukasz Paterski z poznańskiej policji. – Dziewczyna również była osobą poszukiwaną przez prokuraturę za wcześniejsze występki przeciwko prawu – dodał

To nie koniec kłopotów „Bonnie i Clyde” z Wildy. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nich narkotyki. Za liczne kradzieże i przestępstwa narkotykowe mężczyznę skazano wcześniej na 2,5 roku pozbawienia wolności.

– Pobyt za kratkami może się jednak wydłużyć, ponieważ obydwoje usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających – stwierdził Łukasz Paterski.

Podejrzani przyznali się do winy. Za posiadanie narkotyków przestępczej parze grozi dodatkowo do 3 lat pozbawienia wolności. O ich losie zadecyduje sąd.

Czytaj także: „Zaparkował” auto na drzewie i uciekł. Miał sporo na sumieniu

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl