Z kim Lech i Warta zagrają na ostatniej prostej sezonu?

Do końca sezonu 22/23 w Ekstraklasie zostały tylko 3 kolejki. Zarówno Lech, jak i Warta mają szansę na poprawienie swojej pozycji w tabeli. Jednakże żaden z zespołów nie ma łatwo na ostatniej prostej. Oto przybliżone sylwetki następnych przeciwników poznańskich klubów oraz daty spotkań.

LECH POZNAŃ

14 maja Lech rozegra wyjazdowy mecz ze świeżo koronowanym mistrzem Polski – Rakowem Częstochowa. W poprzedniej kolejce drużyna z Częstochowy uległa Koronie Kielce. Warto mieć na uwadze, że Raków wyszedł wtedy nieco “okrojonym” składem. Jednak teraz bardzo prawdopodobne jest to, że na mecz z Kolejorzem, Marek Papszun wystawi najmocniejszą jedenastkę.

19 maja Lech rozegra spotkanie na wyjeździe z Koroną Kielce. Pomimo niskiej pozycji w tabeli (12 miejsce), w ostatnich meczach “Koroniarze” notowali głównie zwycięstwa i remisy. Między innymi sensacyjnie ograli Raków.

Na pożegnanie sezonu 22/23 Lech zmierzy się z Jagiellonią Białystok przed własną publicznością. “Jaga” zajmuje obecnie 9. miejsce w tabeli, aczkolwiek w jej szeregach występuje dwóch najlepszych strzelców ligi – Marc Gual (15 goli) i Jesus Imaz (13 goli), na których należy w szczególności uważać.

Lech zajmuje obecnie 4. miejsce, aczkolwiek przy wszystkich wygranych spotkaniach i potknięciu się Pogoni Szczecin ma szansę na podium.

14.05 Raków Częstochowa – Lech Poznań

19.05 Korona Kielce – Lech Poznań

27.05Lech Poznań – Jagiellonia Białystok

WARTA POZNAŃ

Wartę Poznań czeka teoretycznie łatwiejsza końcówka sezonu. Dwa najbliższe spotkania rozegrają w roli gospodarza.

15 maja “Zieloni” będą podejmować u siebie drużynę Radomiaka. Klub z Radomia zajmuje obecnie 12 pozycję w tabeli i nie jest jeszcze pewny utrzymania w lidze. Warto nadmienić, że forma drużyny Radomiaka nie jest najlepsza, bagatela wygrali oni tylko jeden z ostatnich dziewięciu ligowych meczów. Jednakże nie powinno się skreślać Radomiaka, ponieważ potrafił on niedawno urywać punkty drużynom takim jak Lech czy Raków. 

22 maja Warta rozegra mecz w Grodzisku Wielkopolskim z Piastem Gliwice. Będzie to najtrudniejszy sprawdzian, który pozostał w tym sezonie „Zielonym”. Piast okupuje w tym momencie 5 pozycję w tabeli, ale Warta traci do niego tylko 2 punkty i przy ewentualnym zwycięstwie mogłaby przeskoczyć w tabeli klub ze Śląska. Na korzyść ekipy z Gliwic przemawia jednakże ich forma – ostatni mecz przegrali 11 kolejek temu.

27 maja klub z Poznania rozegra swój ostatni mecz w sezonie na stadionie w Mielcu. Tamtejsza Stal, znajduje się obecnie na 10 miejscu i podobnie jak Piast odnalazła formę pod koniec sezonu. W ostatnich 7 meczach zanotowała tylko jedną porażkę.

15.05 Warta Poznań – Radomiak Radom

22.05 Warta Poznań – Piast Gliwice

27.05 Stal Mielec – Warta Poznań

Hubert Niespodziany
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl