To nie był łatwy rok dla branży spożywczej, gastronomii i ich klientów. Właśnie dlatego targi POLAGRA oferują trzy dni na zatrzymanie się, nabranie oddechu, poznanie nowatorskich rozwiązań i technologii oraz zdobycie wiedzy niezbędnej firmom działającym w tych sektorach gospodarki. Od 26 do 28 września całości dopełnią konferencje, konkursy, szkolenia i pokazy otwarte dla zwiedzających.
Straty spowodowane pandemią, kryzys wywołany agresją na Ukrainę i rekordowo wysoka inflacja – skutki tych czynników odczuwają konsumenci, klienci gastronomi, a z nimi firmy branży spożywczej i sektora HoReCa. W trudnych i – jeszcze bardziej niż przed rokiem – niepewnych czasach szukają więc optymalnych rozwiązań i wiedzy ekspertów, które pomogą im wyjść kryzysu obronną ręką.
Eksperci na dwóch scenach
Merytoryczne debaty, szkolenia i prelekcje w tym roku będą odbywały się na dwóch pełnoprawnych scenach. „Branża spożywcza. Strategie na trudne i niepewne czasy” – tytuł jednej z debat mówi wiele o programie wydarzeń tegorocznej POLAGRY.
Przez trzy dni zaproszeni eksperci i goście poruszą kluczowe tematy dla działalności sektora spożywczego i HoReCa. Zaproponują plany na kryzysowy czas, strategie zakupu energii elektrycznej, ale rozwiązania z zakresu ochrony środowiska i gospodarki odpadami – elementów, który trzeba uwzględniać w planach rozwoju firm.
Na scenie spotkają się przedstawiciele branży mięsnej (konferencja „Fuel for Life”) oraz sektora odpowiedzialnego za eksport polskiej żywności (kongres Polagra Export Meeting). Do tego dojadą szkolenia związane m.in. oznakowaniem opakowań, systemem kaucyjnym i transformacją cyfrową.
PEŁNY PROGRAM WYDARZEŃ à https://www.polagra.pl/pl/program-wydarzen/
Szlak kucharzy, piekarzy, restauratorów…
Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią na POLAGRĘ powraca finał Kulinarnego Pucharu Polski, konkursu kulinarnego, do którego nominację można zdobyć tylko dzięki zwycięstwu w jednym z kilku prestiżowych konkursów organizowanych w całym kraju. Finaliści Kulinarnego Pucharu Polski to – bez cienia przesady – najlepsi kucharze w naszym kraju. Ich rywalizacja potrwa od 26 i 27 września.
Trzy dni potrwają z kolei warsztaty dla szefów kuchni (poprowadzą je Ernest Jagodziński, Rafał Koziorzemski i Tomasz Purol). Ostatni dzień zaplanowano na krótki pokaz kulinarny w wykonaniu Wojciecha Harapkiewicza i aktorki Joanny Brodzik – współprowadzącej finał Kulinarnego Pucharu Polski.
Właściciele restauracji, lokali gastronomicznych, lodziarni, cukierni i pracownicy HoReCa spotkają się na scenie także podczas wręczenia nagród w ogólnopolskim plebiscycie „Mistrzowie Smaku”.