Lokale Stonewall znikną z Półwiejskiej? “Straciliśmy zupełnie zaufanie do naszych partnerów”

Lokale Stonewall mogą zniknąć z Półwiejskiej. Według relacji przedstawicieli Grupy Stonewall byli partnerzy wtargnęli do jednego z klubów, przerwali trwającą imprezę i zwolnili personel. Wszystko to podczas nieobecności managera lokalu i prezesa Grupy Stonewall.

POZNAŃ – MIASTO TĘCZOWE

W Poznaniu znajdują się dwa lokale należące do Grupy Stonewall. Obydwa znajdują się przy ulicy Półwiejskiej, w centrum Poznania. Małe i Duże Lokum Stonewall to kolejno bar i klub skierowane do społeczności LGBT+. Są one jednymi z najbardziej kolorowych miejsc w Poznaniu. Jednocześnie między innymi dzięki nim oraz dzięki działaniom Grupy Stonewall, Poznań ma renomę miasta przyjaznego homoseksualistom.

KONIEC IMPREZY

Jak jednak relacjonują przedstawiciele Grupy Stonewall, nie zarządzają już oni wspomnianymi lokalami. Wcześniej działały one na podstawie umowy, którą zawarli ze spółkami HAH Global oraz Factory Idea. W tę sobotę spółki przejęły jednak samodzielną kontrolę nad lokalami. Do wszystkiego doszło przy klientach, podczas jednej z imprez.

W ten weekend nasi partnerzy w bardzo poważny sposób naruszyli warunki tej umowy. Na tyle poważny, że prowadzenie obu lokali nie jest już możliwe. W sposób przemocowy, bez konsultacji z nami, podjęto decyzję o zakończeniu trwającej w nocy imprezy oraz zwolnieniu zatrudnionych w klubie osób. – czytamy w oświadczeniu.

Jak informuje wiele osób w komentarzach pod oświadczeniem, pracownicy lokali byli zatrudnieni ramach umów zlecenia. Dlatego było możliwe ich zwolnienie. Było to również o tyle łatwe, że managera klubów nie było akurat na miejscu, a prezes Grupy Stonwall przebywa obecnie za granicą. Spółki poinformowały również przedstawicieli Grupy o tym, że w miejsce zwolnionego personelu, wprowadzą nowy zespół, bez konsultacji z partnerami.

NIE BĘDZIE LOKALI STONEWALL?

Według Grupy Stonewall byli partnerzy spróbują teraz przejąć całkowitą kontrolę nad lokalami. W ten sposób nie musiałyby dzielić się zyskami. Spółki nie posiadają jednak prawa do marki Lokum Stonewall, a korzystanie z dotychczasowych nazw lokali, byłoby niezgodne z prawem.

Zamierzamy podjąć wszelkie możliwe kroki, aby uniemożliwić bezprawne korzystanie z marki Lokum Stonewall, która jest własnością naszego stowarzyszenia. Zawarta przez nas umowa jasno mówi o konsekwencjach takiego nadużycia. – czytamy w oświadczeniu.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl