Trzeci dzień Cavaliady. Jakie konkurencje przed zawodnikami?

Choć najbardziej kluczowy konkurs Grand Prix w skokach przez przeszkody odbędzie się dopiero w niedzielę, zawodnicy Cavaliady 2022 już od czwartku rywalizują o tytuł najlepszego jeźdźcy. Na dwóch arenach, na Międzynarodowych Targach Poznańskich do 18 grudnia zaprezentuję kilkuset jeźdźców.

Europejscy i światowi zwycięzcy

Na Cavaliadzie 2022 w Poznaniu, od czwartku do niedzieli możemy zobaczyć medalistów olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy, a także 32 zawodników z listy zwycięzców zaliczanych do światowego rankingu. Chętnych do startu było tak wielu, że organizator nie mógł przyjąć wszystkich. Ostatecznie do zawodów przystąpiło ponad 500 par z 14 europejskich państw.

Piątkowe konkursy

Piątkowy konkurs Dużej Rundy to jeden z trzech konkursów tegorocznej Cavaliady, zaliczany do rankingów światowych. Pierwsze miejsce na podium przypadło Amazonce z Holandii Mel Thijssen, na koniu Florida Balia NL. Wśród Polaków najlepszy okazał się natomiast Kamil Grzelczyk, który zajął czwarte miejsce w tej konkurencji. Mniej prestiżowy konkurs Średniej Rundy zakończył się zwycięstwem dla Niemca – Toma Schewe na koniu Tender Dream Hero. Kolejne lokaty zajęli reprezentanci Polski – Łukasz Piksa (Lucky Horse) i Michał Kaźmierczak (Whoopy Boy).

W niedzielę zawodnicy zawalczą o nagrodę najważniejszego konkursu

Przed zawodnikami Cavaliady 2022 Poznań jeszcze sporo konkurencji. Najważniejszy konkurs Grand Prix w skokach przez przeszkody odbędzie się 18 grudnia o godzinie 14:00. Jedną z największych gwiazd będzie Gerco Schröder – holenderski dwukrotny, srebrny medalista (Londyn 2012). Zmierzy się on z Marciem Houtzagerem i Belgiem Dirkiem Demeersmanem. Natomiast jeszcze w sobotę zawodnicy wezmą udział między innymi w finale Średniej Rundy, Halowym Pucharze Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi i konkursie szybkości Speed&Music. Szczegółowy program dostępny jest TUTAJ.

Cavaliada potrwa do 18 grudnia

Trzy najważniejsze konkursy zaliczane do światowego rankingu to: piątkowa duża runda (150 cm z rozgrywką), sobotni finał średniej rundy (145 cm z rozgrywką) i niedzielne PKO Bank Polski Grand Prix (do 160 cm z rozgrywką). Tegoroczna Cavaliada rozpoczęła się 15 grudnia i potrwa do 18 grudnia 2022 roku. Odbywa się na Międzynarodowych Targach Poznańskich (arena główna: pawilon 5, arena dodatkowa: pawilon 7A; arena Hobby Horse – pawilon 6).

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl