Sprzęt do badania narkotyków za ponad pół miliona złotych trafił do wielkopolskiej policji

Urząd Marszałkowski przekazał wielkopolskiej policji ponad pół miliona złotych na zakup specjalistycznego sprzętu do badania narkotyków. To chromotograf GC/MS i młyn do Laboratorium Kryminalistycznego.

Ponad pół miliona złotych dofinansowania

Urząd Marszałkowski przekazał na zakup specjalistycznego sprzętu łącznie ponad pół miliona złotych. Jak informuje wielkopolska policja, chromatograf gazowy GC/MS jest podstawowym urządzeniem służącym do identyfikacji setek związków chemicznych i ich składu, również tych o najmniejszych stężeniach. Jest urządzeniem w pełni zautomatyzowanym, pozwalającym na pracę ciągłą 24 godziny na dobę.

Badanie przestępczości narkotykowej w całym województwie

Urządzenia pozwolą na przebadanie większej ilości ujawnionych substancji psychotropowych, psychoaktywnych i środków odurzających oraz ich klasyfikację zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii. W efekcie zmierzą skalę zjawiska związanego z przestępczością narkotykową na terenie Wielkopolski.

Sprzęt usprawni pracę chemików

Do Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu dzięki dofinansowaniu trafił chromatograf gazowy GC/MS i specjalistyczny młyn do Laboratorium Kryminalistycznego. Wszystko po to, by usprawnić pracę chemików. Umowę na przekazanie środków podpisali w listopadzie marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak i Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka. Podczas spotkań i rozmów była obecna także członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Paulina Stochniałek.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl