Trasa kórnicka coraz bliżej oddania. Wiemy, kiedy pojadą tramwaje

Poznań zbliża się ku zakończeniu ambitnej inwestycji – przebudowy trasy kórnickiej. Zastępca prezydenta miasta, Mariusz Wiśniewski ogłosił, że jeszcze w listopadzie ruszą testowe przejazdy tramwajów na trasie pomiędzy Kórnicką a osiedlem Lecha. To kluczowy krok ku finalizacji projektu, choć w pierwszym etapie tramwaje nie będą zabierać pasażerów.

Zgodnie z zapewnieniami Mariusza Wiśniewskiego, przebudowa trasy kórnickiej zbliża się do końca. Obecnie trwają intensywne prace związane z montażem wyposażenia przystanków tramwajowych, regulacją sieci trakcyjnej, a także układaniem zielonego torowiska.

– Każdy dzień przybliża nas do końca przebudowy trasy kórnickiej. Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się jazdy testowe po całej trasie pomiędzy Kórnicką a os. Lecha – informuje Mariusz Wiśniewski.

Radny Grzegorz Jura, Mariusz Wiśniewski i przedstawiciele PIM-u, ZTM-u Poznań i Generalnego Wykonawcy oglądali trasę kórnicka (fot. Mariusz Wiśniewski_Facebook)

Montaż wyposażenia przystanków

Niezwykle istotnym elementem przygotowań do testów jest montaż wyposażenia przystanków. Wiaty przystankowe i wygrodzenia ochronne stanowią kluczowe elementy infrastruktury, które będą miały wpływ na komfort korzystania z nowej trasy tramwajowej. Te prace odbywają się równolegle z innymi działaniami.

Zastępca prezydenta informuje również o postępach w przywracaniu normalnego funkcjonowania obszaru po przebudowie. Przeglądy techniczne zakończonych robót obejmują również sprawdzenie nowo wybudowanych ciągów pieszych. Wkrótce mieszkańcy będą mieli dostęp do chodnika między ulicą Piaśnicką a Inflancką.

Data oddania trasy do użytku

Choć zima może stanowić pewne wyzwanie, zespół pracujący nad projektem pozostaje optymistyczny co do czasu oddania trasy do użytku. Jeśli warunki atmosferyczne nie staną na przeszkodzie, planowane jest otwarcie trasy jeszcze w tym roku.

Czytaj też: W Poznaniu powstaje jedno z najnowocześniejszych laboratoriów kryminalistycznych

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl