Tony kamieni na terenie MTP

Ekspozycja kamienia naturalnego i syntetycznego, artystyczne mozaiki, warsztaty z obróbki kamienia. 22 listopada rozpoczynają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich targi STONE. To najważniejsze i największe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce.

Podczas tegorocznych targów imponującą ofertę kamienia naturalnego zaprezentują producenci z takich krajów jak, z Europy m.in. Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Portugalii, Włoch, Szwecji, a także z odległych z Chin, Indii czy RPA. Nie zabraknie również producentów i dystrybutorów maszyn oraz specjalistycznego sprzętu do cięcia i jego obróbki.

Targi STONE to także miejsce dla projektantów i architektów, konserwatorów zabytków, kamieniarzy, właścicieli zakładów kamieniarskich i firm wykończeniowych.

W specjalnie przygotowanej strefie – Pracowni Lubosza Karwata – będzie można zobaczyć wybrane realizacje mozaikowe wykonane przez artystę. Tutaj również odbywać się będą warsztaty. Ich uczestnicy, otrzymają dawkę wiedzy oraz wskazówki jak układać mozaiki i z jakich kamieni je tworzyć.

Zaproszeni specjaliści opowiedzą również o najważniejszych zagadnieniach nowoczesnej renowacji, rewitalizacji budynków oraz ich termomodernizacji z użyciem materiału kamiennego.

W ramach targów STONE 2023 odbędzie się również I Kongres Branży Kamieniarskiej, który będzie poświęcony aktualnym wyzwaniom i perspektywom rozwoju tej branży. Kongres odbędzie się w dniu 22 listopada 2023 roku w Alei Lipowej.

Bilety na targi są już dostępne on-line: tobilet.pl. 

czytaj także: Festiwal Ale Kino! nie tylko dla dzieci. Ponad setka filmów

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl