To oni uczą najlepiej w Wielkopolsce. Poznaliśmy zwycięzców konkursów dla szkół i nauczycieli

Poznaliśmy 13 najlepszych nauczycieli oraz 13 najlepszych szkół Wielkopolski. Zwycięzcy odebrali nagrody podczas uroczystej gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Plebiscyt po raz szósty zorganizował samorząd wojewódzki.

Gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej fot. Łukasz Gdak /  wpoznaniu.pl

NAJLEPSI NAUCZYCIELE WOJEWÓDZTWA

Tydzień po Dniu Edukacji Narodowej, w Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się uroczysta gala, w trakcie której poznaliśmy najlepszych nauczycieli i najlepsze szkoły województwie. Laureaci zostali wybrani z ponad 150 zgłoszeń, 84 z nich dotyczyły szkół, a 74 nauczycieli.

hotel dla psów w Poznaniu

Tytuł najlepszej nauczycielki w Wielkopolsce trafił do Justyny Rudominy z Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie oraz Ewy Ratajczyk z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych – Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu.

Jesteście Państwo przewodnikami dla młodych ludzi, dajecie dobry przykład i życzę, abyście czerpali z tego dla siebie radość i siłę. Niech kontakt z młodzieżą będzie inspiracją i wyznacznikiem celów, by nasza oświata dobrze wpływała na rozwój Wielkopolski. – zwróciła się do nauczycieli Małgorzata Waszak-Klepka, Przewodnicząca Sejmiku.

KTÓRE SZKOŁY SĄ NAJLEPSZE W WIELKOPOLSCE?

Oprócz nauczycieli wyróżniono również szkoły. Wśród 13 placówek docenionych w plebiscycie pierwsze miejsce przypadło Zespołowi Szkół Przyrodniczych w Poznaniu i II Liceum Ogólnokształcącemu im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi w Lesznie.

Wyłaniamy – wśród przedszkoli i szkół – te, które w sposób szczególny edukują naszą młodzież do tego, by z jednej strony pamiętała o tradycji, historii, swojej tożsamości, a z drugiej strony, by  była gotowa na wyzwania przyszłości. Nagroda dla Wielkopolskiego Nauczyciela Roku to z kolei wybór tych osób, które swoim entuzjazmem, pasją i chęcią przekazywania wiedzy każdego dnia  dodają młodzieży skrzydeł. – tłumaczyła Paulina Stochniałek, z Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Zwycięzcy oraz laureaci odebrali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy. W ramach konkursu otrzymają również nagrody finansowe. Najlepsze nauczycielki otrzymają po 10 tysięcy złotych, laureaci po 7 i pół tysiąca złotych a pozostali wyróżnieni po 5 tysięcy złotych. Listę 13 najlepszych nauczycieli można zobaczyć tutaj a zestawienie najlepszych szkół tutaj.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl