Zderzenie tira i busa pod Poznaniem. Są ofiary śmiertelne

Do zderzenia busa z tirem doszło na trasie pomiędzy Tulcami a Żernikami przed godziną 18.00. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, w akcji ratunkowej brało udział 13 zastępów straży pożarnej.

ŚMIERTELNY WYPADEK POD POZNANIEM

W wypadku doszło na drodze pomiędzy Żernikami a Tulcami pod Poznaniem. Samochód ciężarowy zderzył się busem. W samochodzie jechało 8 osób. Ze wstępnych informacji wynika, że jedna osoba poniosła śmierć na miejscu a 7 jest rannych. Na miejscu trwa cały czas akcja ratunkowa, lądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego.

W Żernikach bus zderzył się z samochodem ciężarowym. W wypadku łącznie udział brało 7 osób, część jest zakleszczona w pojeździe. Na chwilę obecną przekazano nam, że stan kilku osób jest poważny. Akcja wciąż trwa. Szczegółów nie znamy. – przekazuje oficer dyżurny wielkopolskich strażaków.

Na razie nie wiadomo co było przyczyną wypadku.

AKTUALIZACJA godz. 19.05

Strażacy informują, że według wstępnych ustaleń w wypadku brało udział dziewięć osób. Osiem z nich podróżowało busem. W wypadku zginęły trzy osoby, ratownicy walczą o życie pięciu kolejnych. O pierwszych szczegółach informuje również wielkopolska Policja.

Do zdarzenia doszło około godziny 17:30 na ulicy Przemysłowej w Żernikach. Z ciężarowym MAN-em zderzył się bus marki Ford. Droga jest całkowicie zablokowana. – przekazuje sierżant sztabowy Łukasz Kędziora z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl