To już pewne. Dioni piłkarzem Lecha Poznań

Dioni Villalba został nowym piłkarzem Lecha Poznań. Hiszpan po pozytywnym przejściu testów medycznych, podpisał z poznańskim klubem dwuletnią umowę z opcją przedłużenia kontraktu o kolejny sezon.

28-letni Hiszpan występuje na pozycji środkowego napastnika. Ostatnio grał w CF Fuenlabrada, do którego trafił z Racingu Santander. W ubiegłym sezonie wystąpił w 45 spotkaniach, zdobywając 23 bramki. W przeszłości reprezentował barwy m.in. w Cadiz CF, Udinese Calcio, CD Leganes, Hercules CF oraz Realu Oviedo. Nowy napastnik Kolejorza w ostatnich trzech sezonach popisywał się niebywałą skutecznością, strzelając w lidze oraz pucharze 60 goli w 87 meczach.

Hiszpański piłkarz był obserwowany między innymi na meczu CF Fuenlabrada – Real Madryt w Copa del Rey. Dioni Villalba jest graczem o wysokich umiejętnościach technicznych, które wielokrotnie pokazywał na hiszpańskich boiskach. Dużym atutem Hiszpana są też jego warunki fizyczne. Teraz swoją przydatność będzie starał się pokazać w stolicy Wielkopolski.

hotel dla psów w Poznaniu

– Jestem bardzo zadowolony z podpisania kontraktu z Kolejorzem. Miałem już okazję poznać stadion i miasto. Byłem również na ostatnim meczu z Cracovią. Drużyna grała bardzo dobrze. Bardzo się cieszę, że jestem w Poznaniu. Już nie mogę się doczekać, kiedy pierwszy raz wyjdę na trening z moimi nowymi kolegami i zagram pierwszy mecz w barwach Lecha Poznań – mówi nowy zawodnik poznańskiej Lokomotywy.

Dioni Villalba to piąty transfer Lecha w letnim okienku transferowym. Wcześniej zawodnikami Kolejorza zostali Tomasz Cywka, Karol Szymański, Pedro Tiba oraz João Amaral.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl