Plac zabaw na ukończeniu

Nowoczesny plac zabaw, siłownia na świeżym powietrzu i ścianka wspinaczkowa – to wszystko niebawem stanie na placu Kazimierza Nowakowskiego. Remont placu ma się zakończyć w sierpniu.

Skwer zlokalizowany u zbiegu ulic Grunwaldzkiej, Przybyszewskiego, Białej i Niecałej na remont czekał ponad 30 lat. Początkowo prace miały zakończyć się w lipcu, jednak oddanie inwestycji się opóźni.

Nowy skwer będzie miejscem gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Dla dzieci – nowoczesny plac zabaw, ścianka wspinaczkowa, piaskownica, zjeżdżalnie, a nawet megafony – służące do zabawy w głuchy telefon. Zmodernizowany plac zabaw będzie nosił nazwę „Zbunkrowani”. To nawiązanie do historii. W tym miejscu znajdował się kiedyś schron.

Dla aktywnych zostanie utworzona siłownia zewnętrzna. Mieszkańcy miasta będą mogli poćwiczyć na orbitreku, biegaczu czy mini rowerze. Na centralnej części placu będą specjalne miejsca do gry w szachy i karty. W całym parku stanie 20 ławek, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Od strony ulicy Białej zbudowana będzie toaleta.

Kamień upamiętniający Kazimierza Nowakowskiego stanie przed głównym wejściem na plac. Na skwerze znajdzie się również rzeźba „Leżąca”. Dzieło wykonane według projektu prof. Anny Rodzińskiej oraz architekta Józefa Iwiańskiego zostało nieodpłatnie podarowane Miastu Poznań do realizacji w przestrzeni publicznej.

Koszt modernizacji placu to ponad 1 350 000 złotych.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl