Walka z dopalaczami trwa

15 kg dopalaczy zabezpieczyli funkcjonariusze z CBŚP podczas działań w Wielkopolsce i na Podkarpaciu. Podczas akcji zatrzymano trzy osoby. Śledczy z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. przedstawili im  zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu ponad 44 kilogramów szkodliwych substancji.

Z przeprowadzonych już badań wynika, że środki chemiczne mogły spowodować m.in. zawał serca, udar mózgu, śpiączkę, niewydolność nerek, wątroby, rozpad mięśni, a nawet doprowadzić do śmierci. Z ustaleń śledczych wynika, że nielegalne substancje trafiły do Polski z zagranicy. Teraz policjanci ustalają kanał przerzutowy niebezpiecznych substancji oraz osoby zamieszane w ten proceder.

fot. CBŚP

hotel dla psów w Poznaniu

Na razie w tej sprawie zatrzymano trzy osoby, 32-letniego mieszkańca Kalisza oraz dwóch mieszkańców okolic Rzeszowa (33 l. i 25 l), którym w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wlkp. ogłoszono zarzuty dotyczące sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu ponad 44 kilogramów szkodliwych substancji. Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp. na wniosek prokuratora, aresztował podejrzanych na trzech miesiące.

 

kontakt

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl