To już jej koniec. Znika śródmiejska stacja paliw. Tankowaliście tu?

Kiedyś w śródmieściu było ich więcej. Od lat jednak znikają. Tym razem czas przyszedł na stację benzynową przy ul. Kościelnej. Czy będzie jej żal?

– Skądże, czekamy na to od lat – mówi emerytka, Pani Kazimiera. – Chociaż dawno temu przyjeżdżaliśmy tu z mężem tankować samochód, to jednak to miejsce potrzebuje bardziej zieleni, niż stacji benzynowej. W okolicy pełno jest innych „cepeenów” – dodaje mieszkanka Jeżyc. I faktycznie zatankować auto można kilkaset metrów dalej przy ul. Żeromskiego, czy niewiele dalej przy ul. Piątkowskiej.

Stacja benzynowa przy ul. Kościelnej działać będzie jeszcze tylko do końca tego tygodnia. Potem prowadząca ją firma będzie musiała zrekultywować teren. I co dalej? Miasto planuje na całej tzw. owalnicy, czyli terenie między obiema jezdniami, urządzić zielony teren dla mieszkańców. Walczyła o to od lat Rada Osiedla Jeżyce.

– Tego domagali się od nas mieszkańcy, bo poza placem Asnyka niewiele na naszym osiedlu terenów zielonych – mówią jeżyccy radni.

Jak się dowiedzieliśmy w Biurze Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, trwają już końcowe prace nad planem przyszłego zagospodarowania terenu. Kiedy ruszą prace na Kościelnej? W tej sprawie czekamy na odpowiedź z Urzędu Miasta. Wiadomo, że będą tu alejki, oczka wodne a nawet miejsce na małą gastronomię.

fot. Łukasz Gdak

Czytaj też: Dlaczego fontanna na placu Wolności jeszcze nie działa? Znamy odpowiedź

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl