To już dzisiaj wielki finał WOŚP. Co i gdzie się dzieje w Poznaniu?

Dzisiaj Poznań, tak jak pozostałe wielkie miasta w Polsce staje się centrum zbiórki pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Tegoroczne wydarzenie zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Pojawi się m.in. Legion 501, entuzjaści Gwiezdnych Wojen w efektownych kostiumach szturmowców, rebeliantów i innych postaci z kultowej sagi filmowej.

Przez ostatnie lata finały WOŚP w Poznaniu odbywają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. To tam zaplanowano szereg wyjątkowych atrakcji. Aukcje, konkursy, warsztaty, pokazy i koncerty przygotowano w:

  • Holu Wschodnim,
  • Iglicy,
  • placu Powszechnej Wystawy Krajowej,
  • Poznań Congress Center.

Niezmiennie ciekawym punktem programu jest strefa ratowników, na której odwiedzający będą mogli podziwiać realistyczne symulacje akcji ratunkowych z udziałem ciężkiego sprzętu. W strefie zdrowia przewidziane są różnorodne badania, konsultacje z dietetykiem oraz sprawdzenie słuchu, czy gęstości kości.

Tradycyjnie nie zabraknie wyzwań sportowych, takich jak maraton „Rowerowy zawrót głowy” czy bieg „Policz się z cukrzycą”. Aukcje, których organizatorem jest Legion 501, w tym roku odbędą się w Poznań Congress Center. Do licytacji trafi złote serce ofiarowane przez poznańskich policjantów.

Licytacje

Wśród licytacji przygotowanych przez służby, znajdzie się szkolenie na laserowym symulatorze strzeleckim, rejs policyjną motorówką, trening z mistrzem w kulturystyce czy portret wykonany przez policyjnego rysownika. Trwa też licytacja internetowa hydrantu „Jurek” w kształcie strażaka, który przypomina Jurka Owsiaka (licytacja online ze względu na wagę przedmiotu).

Wśród ofiarodawców znalazła się też wojewoda Agata Sobczyk. Przekazała Konstytucję RP podpisaną przez marszałka Sejmu RP Szymona Hołownię. Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak zaproponował historyczną kostkę brukową ze Starego Rynku, spotkanie z koziołkami i limitowane karty PEKA.

Główna scena na placu Powszechnej Wystawy Krajowej będzie gościć koncerty popularnych zespołów, takich jak TSA, Vabank i Glasspop. Nie zabraknie również magicznego Światełka do Nieba. Na zakończenie imprezy zaplanowano koncert Izabeli Trojanowskiej.

fot. Łukasz Gdak/wPoznaniu.pl

Czytaj też: Przedmiot od Natalie Portman w aukcji WOŚP. Zostawiła go po wizycie w Poznaniu

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl