Międzynarodowe Targi Poznańskie

Targi Hobby to jest festiwal pasji

W nadchodzący weekend Międzynarodowe Targi Poznańskie będą oblężone przez fanów modelarstwa, gier planszowych, fantastyki, robotyki i wielu innych dziedzin. 18 listopada rozpoczynają się Targi Hobby.

Targi Hobby odbędą się 18-19 listopada 2023 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Niewątpliwie jest to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ każdy — niezależnie od wieku — znajdzie na nich coś związanego z jego zainteresowaniami.

Targi Hobby w Poznaniu to impreza dla całej rodziny. Obok pokazów i wystaw, odwiedzający będą mieli szansę brać udział w najrozmaitszych warsztatach.

Strefa modelarska — Targi Hobby Poznań 2023

Strefa modelarska uważana jest za najchętniej odwiedzaną przez gości. W tym roku na uczestników czekać będą olbrzymie makiety kolejowe. Będzie można na nich zobaczyć makietę taboru kolejowego w skali 1:32, będą lokomotywy i wagony. Dla najmłodszych będzie także możliwość przejechanie się zbudowaną na tę okazję kolejką.

Nie zabraknie również atrakcji dla fanów modelarstwa samochodowego. Wystawcy zaprezentują aż 3000 rozmaitych modeli w różnych skalach. Oprócz wyścigówek zaprezentowane zostaną pojazdy ciężarowe i maszyny, które używane są na co dzień przez budowniczych. Na specjalnym placu budowy zaprezentują one swoje umiejętności.

Modelarze pokażą także prawie 400 modeli samochodów rajdowych. Na miejscu będzie również makieta samochodu rajdowego, którym jeździł znany fanom motoryzacji, brytyjski kierowca Colin McRae. A to wciąż nie wszystko, ponieważ… będzie możliwość porównania go z prawdziwym rajdowym Subaru Legacy GT.

Dla fanów wyścigów samochodowych

A to wszystko wciąż nie koniec atrakcji, które zapewnią Targi Hobby fanom motoryzacji i modelarstwa. Podczas imprezy odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski On Road. W tej rywalizacji na specjalnie na tę okazję wybudowanym torze ścigać będą się najlepsi polscy kierowcy. Z kolei w zawodach aut zdalnie sterowanych D10 Drift Battle of Poland rywalizować ze sobą będą najwybitniejsi drifterzy. Warto podkreślić, że będzie to największe wydarzenie RC Drift w Europie.

Strefa Gier

Targi Hobby nie mogą się odbyć bez gier planszowych. Strefa Gier daje możliwość nie tylko zobaczenia nowych pozycji na rynku, ale także zagrania w nie pod okiem instruktora, który dokładnie wytłumaczy zasady gry. Na targach można będzie także wypożyczyć interesujące nas pozycje. Organizatorzy zdradzają, że do współpracy zaprosili największe i najbardziej znane wydawnictwa gier planszowych.

Strefa LEGO

Na Targach Hobby znajdziesz ponad 1000 metrów kwadratowych, na których autorzy zaprezentują modele i makiety wykonane z klocków. Co więcej, swoje dzieła zaprezentują mistrzowie uznani za najbardziej utalentowanych. Na miejscu będzie także możliwość kupienia zarówno minifigurek, jak i całych zestawów z rozmaitych serii.

Atrakcje na Targach Hobby w Poznaniu

Na Targach Hobby na odwiedzających będzie czekać jeszcze więcej atrakcji. Strefa Służb Mundurowych zaprosiła do udziału policję i wojsko. Będzie okazja do przymierzenia się do quadów i radiowozów, a na dodatek będzie można postrzelać z broni ASG, z łuku i spróbować swoich sił w strzelaniu do ruchomych celów na strzelnicy multimedialnej.

fot. Facebook/Targi Hobby

Poza Strefą Służb goście zobaczą Kuźnię Mordoru, w której wykuwane będą noże. Nowością na Targach Hobby będzie strefa trzech organizacji kostiumowych. Przedstawią one m.in. postaci z Gwiezdnych Wojen czy z Władcy Pierścieni.

Nie zabraknie też atrakcji dla fanów zwierząt. Na targach odbędzie się VI Edycja Pucharu Polski Papug, a także Otwarty Konkurs Mistrzostw Wielkopolski Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

Wszystkim tym wydarzeniom będzie towarzyszyć coś dla melomanów — Giełda Winyli. Z kolei na Kiermaszu Rozmaitości będzie można kupić… praktycznie wszystko, co własnoręcznie wytworzą wystawcy.

Bilety na Targi Hobby 2023

Wejście na Targi Hobby znajdować będzie się od ulicy Głogowskiej. W sobotę odwiedzać będzie je można w godzinach 10:00-18:00, a w niedzielę godzinę krócej. Na miejscu będzie możliwość kupienia biletów, jednak organizatorzy sugerują kupienie ich przez portal ToBilet.pl.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Targów Hobby – www.targihobby.pl.

Czytaj także: Roller Derby zdominowane przez kobiety. Można dołączyć drużyny

Weronika Rogowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl