Roller Derby zdominowane przez kobiety. Można dołączyć drużyny

Poznańska grupa wrotkarska Bad Rangers Poznań Roller Derby League rekrutuje nowych członków drużyny.

– Bad Rangers to nie tylko drużyna sportowa, jesteśmy przede wszystkim przyjaciółmi, wspieramy się sportowo i prywatnie. Zapraszamy każdego, kto ma ochotę nas poznać oraz miło spędzić czas – zachęca osoba z drużyny.

Bad Rangers Poznań Roller Derby League organizują otwarty trening. Popisy wrotkarzy można będzie obejrzeć 15 listopada 2023 roku o godzinie 18:30 w sali gimnastycznej X Liceum Ogólnokształcącego przy os. Rzeczpospolitej 111 w Poznaniu. Otwarty trening to nie tylko szansa na zobaczenie wrotkarzy w akcji. Każda chętna osoba będzie mogła spróbować swoich sił na wrotkach pod okiem doświadczonej trenerki.

– Bad Rangers to drużyna otwarta na każdego – nie interesuje nas twoje pochodzenie, płeć, czy wyznanie, dla nas najważniejsze są wrotki. Spotykamy się co tydzień na treningach i szlifujemy nasze umiejętności. Przygotowujemy się do różnego rodzaju zawodów oraz meczów w Polsce i za granicą. Czasami również je organizujemy. Treningi skierowane są dla każdego, kto chciałby stać się członkiem drużyny w roli zawodnika, ale także sędziego, na wrotkach lub bez – dowiedzieliśmy się bezpośrednio od drużyny.

Roller Derby – co to za sport?

Roller Derby to dziedzina drużynowego sportu wrotkarskiego, która coraz bardziej zyskuje na popularności na całym świecie. Drużyna na godzinny mecz wystawia skład 14 wrotkarek, ale do konkretnego „jamu” (wyścigu), który trwa dwie minuty, wybieranych jest tylko pięć z nich. Z tych osób wybiera się jednego „jammera” (ścigacza), który jako jedyny może zdobywać dla drużyny punkty poprzez wyprzedzanie członków przeciwnej drużyny. Reszta graczy podczas jamu pełni funkcję „blockerow” (obrońców), których zadaniem jest powstrzymywanie jammera drugiej drużyny albo pomoc swojemu jammerowi. Po zakończonym jamie, kolejne zawodniczki wychodzą na tor. Co ciekawe, od początku XXI wieku Roller Derby uprawiane jest głównie przez kobiety, ale równocześnie nie wyklucza udziału mężczyzn.

fot. Facebook/BadRangersPoznan

Więcej informacji o drużynie Bad Rangers Poznań Roller Derby League znajduje się tutaj.

Czytaj także: Najlepsze dyplomy UAP. Grand Prix przyznane 

Weronika Rogowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl