To będzie „Tydzień Zdrowia Kobiet”. Będą też darmowe badania

Akcję „Tydzień Zdrowia Kobiet” przygotował Wielkopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Każdy dzień nadchodzącego tygodnia będzie związany z inna profilaktyką.

Specjalny dyżur konsultantów infolinii NFZ

Z okazji Dnia Kobiet od 4 do 8 marca NFZ uruchamia specjalny dyżur konsultantów Telefonicznej Informacji Pacjenta. Dzwoniąc pod bezpłatny całodobowy numer 800 190 590, każda kobieta będzie mogła uzyskać pełną wiedzę na temat wszystkich zalecanych kobietom badań profilaktycznych. Konsultanci podpowiedzą również, gdzie takie badanie można wykonać.

Poniedziałek, 4 marca, dzień poświęcony świadomości HPV

W sali obsługi klientów WOW NFZ przy ul. Piekary 14/15 w godz. 10-14 przy wsparciu ekspertów z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej będzie można uzyskać informację o znaczeniu szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Zapraszamy

Wtorek, 5 marca, dzień poświęcony profilaktyce (w szczególności Profilaktyce 40 plus)

Wydarzenie odbędzie się w Centrum Medycznym HCP w Poznaniu. W godz. od 9-14 specjaliści będą mówić o profilaktyce zdrowotnej, a w szczególności o zasadach korzystania z programu Profilaktyka 40 plus. Będzie można także dowiedzieć się o funkcjonalnościach Akademii NFZ, Dietach NFZ oraz aplikacji MojeFizjo+.

Środa, 6 marca, dzień poświęcony mammografii

Tego dnia odbędą się dwa wydarzenia. Przed siedzibą wielkopolskiego oddziału NFZ przy ul. Grunwaldzkiej 159 zaparkuje mammobus, w którym od godz. 10 do 14 będzie można wykonać badania w ramach programu profilaktyki raka piersi. Dodatkowo w sali obsługi klientów pojawią się Amazonki. Powiedzą o profilaktyce raka piersi, a także na fantomach nauczą samobadania piersi oraz jąder.

Drugie wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Zdrowie kobiety” w poznańskim Centrum Inicjatyw Senioralnych. Tutaj także pracownicy wielkopolskiego oddziału NFZ pojawią się w godz. 10-14 i będą promować profilaktykę zdrowotną kobiet oraz mężczyzn. Obecni będą też m.in. przedstawiciele Wielkopolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej, a także dietetyk.

Czwartek, 7 marca, dzień poświęcony cytologii

W Wielkopolskim Centrum Onkologii w godz. 10-14 będzie można dowiedzieć się o profilaktyce raka szyjki macicy. Na miejscu będzie także dietetyk oraz poznańskie Amazonki.

Drugie wydarzenie tego dnia odbędzie się w Gnieźnie pod nazwą „Zdrowie i piękno kobiet”. Także tutaj pojawią się pracownicy wielkopolskiego oddziału NFZ. W godz. 11-13.30 przy stanowisku profilaktycznym w gnieźnieńskim Centrum Kultury Scena to Dziwna udzielane będą porady profilaktyczne i wydawane materiały dotyczące raka piersi czy raka szyjki macicy.

Piątek, 8 marca, dzień poświęcony kardiologii

To dzień dla serca kobiet. W siedzibie WOW NFZ w Poznaniu przy ul. Piekary 14/15 dyżurować będzie pielęgniarka z Centermed, która wyjaśni, czym jest program profilaktyki chorób układu krążenia (ChUK) i jak można wziąć w nim udział. Z jej porad będzie można skorzystać w godzinach: 10-14, wtedy też będą wykonywane pomiary ciśnienia.

W Dniu Kobiet w Kaliszu w Galerii Tęcza pracownicy NFZ będą informować kobiety o programach profilaktycznych, będzie można również otrzymać ulotkę dotyczącą profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy. Stoisk będzie czynne w godzinach od 11 do 15.30.

Sobota, 9 marca

Stoisko profilaktyczne WOW NFZ pojawi się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Podczas Poznańskich Targów Książki w Strefie Zdrowia – Poznań w Formie będzie można skorzystać z poradnictwa profilaktycznego. W godzinach od 10 do 16 nasi pracownicy oferować będą też wyrobienie EKUZ.

Poniedziałek, 11 marca, dzień poświęcony mężczyznom

W poniedziałek o swoje zdrowie będą mieli okazję zadbać mężczyźni. W Centrum Medycznym HCP w Poznaniu, w godzinach od 9 do 14 prowadzona będzie akcja profilaktyki nowotworów prostaty i jąder. Mężczyźni otrzymają materiały z informacjami dotyczącymi tych chorób.

czytaj także: Jak zadbać o włosy po zimie?

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl