Teren budowy czy plac zabaw? Dzieci bawią się przy niezabezpieczonym budynku

Na Jeżycach od jakiegoś czasu dzieci bawią się na słabo zabezpieczonym placu budowy. Urządziły sobie tam swój własny plac zabaw. Niestety, jest to bardzo niebezpieczne ze względu na wystające metalowe pręty. Deweloper odpowiada

Plac budowy na Jeżycach

Nasz czytelnik zwrócił się do nas z prośbą o zajęcie się sprawą niezabezpieczonego placu budowy firmy Monday Development na Jeżycach. Zauważył, że dzieci bawią się tam regularnie, a stan samej budowli budzi poważne obawy i stwarza zagrożenie dla ich bezpieczeństwa. Dodatkowo miejsce to nie jest oznakowane żadną tablicą informacyjną.

– To proszenie się o katastrofę. Naprawdę, tam można po prostu chodzić i nikt kompletnie nie zwraca na to uwagi. To samo z samochodami. Wygląda na to, że ludzie zrobili sobie tam darmowy parking jeżycki. Zostawiają tam samochody i idą przez budowę do Dąbrowskiego- poinformował nas Adam Dzionek, radny Rady Osiedla Jeżyce.

Niezabezpieczony plac budowy na Jeżycach/ fot. Adam Dzionek

Deweloper odpowiada

Ze względu na zagrożenie, jakie to miejsce stwarza nie tylko dla dzieci, lecz także dla wszystkich mieszkańców, zdecydowaliśmy się powiadomić o tym firmy Unidevelopment, która prowadzi budowę w tym miejscu.

– W kontekście zabezpieczenia terenu współpracujemy z Miejskim Konserwatorem Zabytków i realizujemy jego zalecenia po przeprowadzonych na miejscu oględzinach. Zgodnie z otrzymanymi wytycznymi obiekt ten został w ostatnim czasie uprzątnięty, a w najbliższych tygodniach zostanie zabezpieczony – poinformował dyrektor Projektu Monday Development.

Dodał również, że w przeszłości zabezpieczano plac budowy, jednak wielokrotnie ktoś niszczył ogrodzenie.

Czytaj także: Ściągają rusztowania. Co będzie w Starej Papierni?

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl