Ściągają rusztowania. Co będzie w Starej Papierni?

Trwa remont budynku przy ul. Szyperskiej 8. Dawniej znajdowała się tam Stara Papiernia. Teraz ma to być nowa prototypownia Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Stary budynek przy ulicy Szyperskiej 8 zyskuje nowy blask. Widać już nową elewację i demontowane są rusztowania. Co będzie w Starej Papierni? Okazuje się, że budynek zostanie wykorzystany przez młodych artystów. Ma to być nowa prototypownia Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Tu powstaną prototypy

Budynek od 2021 roku należy do Uniwersytetu Artystycznego. Cała inwestycja wyniosła około 46 milionów złotych. W nowej prototypowni studenci będą realizowani swoje projekty. Będzie to miejsce powstawania prototypów mebli i elementów wystroju wnętrz. Znajdą się więc w nim pomieszczenia do obróbki drewna i metalu. Nie zabraknie pracowni tapicerskiej i studia fotograficznego.

– Tam będą działy się realizacje programów naukowo – badawczych, tam będą się realizowały programy współpracy z przemysłem i różnego rodzaju działania projektowo badawcze, które Uczelnia wraz z przemysłem będzie realizowała. Ponadto obiekt mógłby realizować inne funkcje: np; być laboratorium Wydziału Malarstwa i Rysunku, laboratorium Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych czy zapleczem dla pracowni projektowych, mebla, designu, ubioru i scenografii. Chcemy także, aby w tej przestrzeni odbywały się wydarzenia kulturalne i artystyczne, które będą dostępne dla każdego Poznaniaka i nie tylko – powiedział prof. Wojciech Hora, rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

fot. Łukasz Gdak/wPoznaniu.pl

Czytaj także: Wartostrada ma nową nitkę. Po co? | wpoznaniu.pl

źródło –(www.poznan.pl)

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl