Tej nocy będzie naprawdę zimno. Będziemy skrobać szyby?

Na wybory w niedzielę rano lepiej wybrać się pieszo. Tak unikniemy skrobania szyb w samochodach, ale warto uważać na zamarznięte kałuże. Najbliższej nocy słupki rtęci w termometrach mogą spaść poniżej zera.

Informacje o zaskakującej Wielkopolan temperaturze podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Choć nocny przymrozek w kwietniu nie powinien nikogo dziwić, to jednak trudno się z nim pogodzić, kiedy jeszcze nie tak dawno mieliśmy do czynienia niemal z ciepłymi, letnimi nocami.

Meteorolodzy prognozują spadek temperatury powietrza do około -2 st. C. Przy gruncie może być jeszcze zimniej, nawet do -4 st. C. W dzień trochę się ociepli, ale szczególnie wiosennie też nie będzie. Temperatura w wyborczą niedzielę nie poszybuje zbyt wysoko. Sięgnie zaledwie 6 st. C. Jak informują meteorolodzy IMGW, równie chłodno będzie i w poniedziałek. Prawdopodobieństwo wystąpienia mrozu jest dość wysokie, bo oceniane jest na aż 80 proc. Dobra informacja jest taka, że od wtorku zacznie się robić nieco cieplej.

Czytaj też: Poznańska Ławica odlatuje. Takiego marca nie było od 111 lat

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl