Poznańska Ławica odlatuje. Takiego marca nie było od 111 lat

Miniony marzec wpisał się w trwającą dobra passę. Poznański port lotniczy podsumował ruch pasażerski i okazało się, że był to najlepszy marzec w dotychczasowej historii lotniska.

Śmiało można powiedzieć, że miniony marzec był rekordowy. Jeszcze nigdy, w tym przecież wcale nie urlopowym miesiącu, nie odprawiono tak wielu pasażerów. W ciągu tego miesiąca port lotniczy obsłużył aż 176390 pasażerów. Do tej pory rekord marca należał do zeszłego roku, który też był już rekordowy. Wówczas miesiąc ten zamknął się wynikiem 145 tys. pasażerów.

Warto dodać, że kwiecień będzie wyglądał najprawdopodobniej jeszcze bardziej imponująco . Kwiecień jest bowiem pierwszym miesiącem obowiązywania letniego rozkładu lotów, który jest zdecydowanie bardziej obfitującym w połączenia od tego zimowego. Na tablicy odlotów pojawiły się nowe kierunki takie jak: Kopenhaga czy Malaga i Saloniki. Do wielu miast samoloty zaczynaja też latać częściej. Np. ze stosunkowo niewielkim Zadarem w Chorwacji będziemy mieć latem codzienne połączenie. Warto dodać, że w tym roku poznański port lotniczy świętować będzie swoje 111 urodziny. Dzięki temu Ławica jest najstarszym polskim lotniskiem, funkcjonującym niezmiennie w tej samej lokalizacji.

Czytaj też: Jest szansa na powrót Meskaliny. Zadzwonił do nas jej twórca

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl