Tam warto być w tygodniu w Poznaniu

Kino plenerowe, koncerty i spotkania dla dzieci. Zobacz, co się dzieje w Poznaniu w przedostatni tydzień wakacji.

We wtorek 16 sierpnia, o 21:30 na placu Wolności odbędą się dwa pokazy filmowy pod hasłem Dwa kolory kina. Dziś widzowie będą mogli zobaczyć „The Party”. To brytyjska czarna komedia lawirująca między polityką, a życiem towarzyskim bohaterów, film pełen zaskakujących zwrotów akcji rozgrywających się w trakcie jednego przyjęcia. Wieczorem w KontenerART na poznaniaków czekają bezpłatne warsztaty Salsy. Wstęp od godziny 19:00. Natomiast na osiedlu Bolesława Chrobrego, przy bloku nr 12 mieszkańcy wspólnie zatańczą w ramach „Osiedlowej Potańcówki”.

W środę, o godzinie 18:00 w CK Zamek najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach ceramicznych. Kumkają, skaczą zielone żabki. Siedzą na liściu lilii wodnej. Ulepimy je z gliny – zapraszają organizatorzy. Bilety kosztują 15 zł, a dla uchodźców z Ukrainy są bezpłatne. Seniorzy, tego samego dnia zwiedzą Bramę Poznania w towarzystwie przewodnika lub przewodniczki. Podczas oprowadzania prześledzą najważniejsze wydarzenia, których świadkiem była poznańska wyspa katedralna. A dla miłośników sportu i relaksu, na plaży Wilda o godzinie 18:00 rozpoczną się bezpłatne warsztaty jogi. Natomiast o 21:00 odbędzie się tam ognisko z muzyką na żywo.

W czwartek 18 sierpnia, o 11:00, w Parku im. H. Wieniawskiego odbędzie się spotkanie dla dzieci wokół książki Josepha Kueflera „Władcy podwórka”. To pełna humoru historyjka o podwórkowej polityce – piszą organizatorzy spotkania. To wszystko w ramach cyklu „Biblioteka na rowerze” – wakacyjnych plenerowych warsztatów dla dzieci w parku. Tego samego dnia w KontenerART wystąpią różni artyści podczas JamSession.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl