Remont nawierzchni na autostradzie A2 w okolicy Nowego Tomyśla

18 sierpnia rozpocznie się kolejny etap remontu nawierzchni autostrady A2 między Nowym Tomyślem a Poznaniem. Z ruchu zostanie wyłączona część nitki południowej autostrady na odcinku ok 6 kilometrów (między 134 km a 140 km A2) oraz łącznice zjazdowe na węźle autostradowym w Buku.

Od 18 sierpnia nie będzie można zjechać z autostrady na węźle w Buku. Najpierw dotyczyć to będzie kierowców jadących z kierunku Świecka, a od 22 sierpnia kierowców jadących z kierunku Poznania. W związku z remontem na węźle w Buku zostaną wytyczone objazdy.

hotel dla psów w Poznaniu

Aby zminimalizować wpływ robót na ruch pojazdów i komfort jazdy kierowców, prace zostały podzielone na kilka etapów. Po zakończeniu prac w okolicach węzła Nowy Tomyśl, roboty postępują w ciągu głównym autostrady w kierunku Poznania. Kolejny etap, który rozpocznie się 18 sierpnia br. to remont węzła autostradowego w Buku (ok. 140 km A2) – informuje Anna Ciamciak rzeczniczka prasowa Autostrady Wielkopolskiej S.A.

 

Objazd zostanie poprowadzony od węzła Nowy Tomyśl, drogą wojewódzką 305 (DW305), następnie drogą wojewódzką nr 308 (DW308) oraz drogą DW307 do Buku.

źródło : materiały prasowe

 

Natomiast od 22 sierpnia problem ze zjazdem będą mieć kierowcy jadący z Poznania. Objazd zostanie poprowadzony przez węzeł Poznań Zachód, drogę S11 do węzła Poznań Ławica i dalej drogą wojewódzką nr 307 (DW307) do Buku.

źródło: materiały prasowe

 

Równolegle będą prowadzone prace na samej autostradzie na nitce południowej, na odcinku ok 6 km (między km 134+320 a km 140+260). W związku z pracami ruch pojazdów zostanie przeniesiony w całości na nitkę północną i poprowadzony dwukierunkowo. Remont trwać będzie 2 tygodnie.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl