W Poznaniu odbył się Ogólnopolski Konkurs Motorniczych. Do rywalizacji stanęło 12 duetów, które zmierzyły się w kilku konkurencjach. Wszystko po to, żeby sprawdzić swoją precyzję, refleks, koncentrację i opanowanie.
Sprawdzane umiejętności są bardzo ważne w pracy motorniczych. To od nich zależy bezpieczeństwo i komfort pasażerów. Ogólnopolski Konkurs Motorniczych, który odbył się w Poznaniu, był okazją do podszkolenia swoich zdolności i dobrej zabawy.
– Konkurencje to właściwie wszystko to, czym motorniczy zajmuje się na co dzień. Precyzyjne cofanie, utrzymanie prędkości czy jednostajne hamowanie – powiedział Sebastian Kozłowski, kierownik ds. organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Motorniczych w Poznaniu.
Jednym z zadań przygotowanych dla uczestników była gra w kręgle i bilard. Te konkurencje okazały się najtrudniejsze dla zawodników, bo doświadczenie zawodowe podświadomie podpowiada motorniczym, omijanie przeszkód. W tym wypadku musieli precyzyjnie wycelować w piłkę.
Ze względów bezpieczeństwa konkurs odbył się bez udziału publiczności.




Ogólnopolski Konkurs Motorniczych 2026/Fot. M. Melanowicz










