Nowe boisko już otwarte. Za miesiąc odbędą się tam mistrzostwa Europy

Przy Politechnice Poznańskie otwarto nowoczesne miejsce do gry w hokeja na trawie. Boisko uzyskało certyfikat Międzynarodowej Federacji Hokeja na poziomie Global, co pozwoli na organizację oficjalnych meczów i międzynarodowych turniejów. Najbliższa prestiżowa impreza odbędzie się tam już za miesiąc.

Poznań zyskał kolejne sportowe miejsce, które umożliwi organizację imprez na najwyższym poziomie. Inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Przekazano prawie 3 mln zł.

W uroczystości otwarcia udział wziął minister sportu Jakub Rutnicki oraz zastępca prezydenta Poznania Marcin Gołek.

Dokładnie 27 lipca na nowo otwartym boisku odbędą się Mistrzostwa Europy Mężczyzn w hokeju na trawie do lat 21. To możliwe dzięki współpracy Politechniki Poznańskiej z Polskim Związkiem Hokeja na Trawie.

Czytaj także: Pierwsze efekty upałów? Zerwana trakcja, stanęło centrum

Aleksandra Wróblewska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl