Tadeusz Zysk oficjalnie kandydatem PiS na prezydenta Poznania

Dziś na specjalnej konwencji w Warszawie, kandydaturę Tadeusza Zyska na prezydenta Poznania, oficjalnie ogłosił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Oprócz nazwiska Zyska, prezes Kaczyński zaprezentował także 15 innych kandydatów na prezydentów we wszystkich miastach wojewódzkich. 

O tym kandydacie władze lokalne Prawa i Sprawiedliwości mówiły od dawna. Choć w ostatnim czasie na tablicy kandydatów pojawiło się także nazwisko posła PiS z Poznania, Bartosza Wróblewskiego. Ostatecznie partia postawiła na Tadeusza Zyska. Co ciekawe w kampanii wyborczej ma mu pomagać Sebastian Drobczyński, który pracował kiedyś w TVP Poznań i został zwolniony z niej za wymuszanie na dziennikarzach przygotowywania przychylnych materiałów o wicemarszałku Leszku Wojtasiaku z Platformy Obywatelskiej.

Tadeusz Zysk jest z wykształcenia socjologiem i psychologiem. Skończył Uniwersytet im. A. Mickiewicza. W 1990 r. z Tomaszem Szponderem założył Dom Wydawniczy „Rebis”. Za działalność w „Rebisie” otrzymał „Śląkfę” jako wydawca 1993 r. Jesienią 1993 r. założył wydawnictwo Zysk i S-ka. W 2014 r. został uznany przez tygodnik „Wprost” za 28. najbardziej wpływową osobą w Polsce. W 2015 r. bezskutecznie kandydował do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. W styczniu 2017 r. roku ogłosił chęć kandydowania w wyborach samorządowych na urząd prezydenta Poznania.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl