Adaś z mamą opuścili szpital

25 – letnia kobieta raniona nożem półtora miesiąca temu w Cerekwicy Starej oraz jej 8 tygodniowy synek wyszli ze szpitala. Dziecko czuje się dobrze przybiera na wadze. Lekarzy najbardziej martwi stan neurologiczny chłopca. 

– Przebywał z nami 42 dni, a teraz może wyjść do domu, do swojej rodziny – powiedziała o stanie zdrowia dziecka 25-latki dr Katarzyna Bierła ze Szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. – Stan dziecka jest dobry. Najbardziej martwił nas stan neurologiczny, który teraz się ustabilizował i poprawił – dodała

Dziecko od kilku tygodni już samodzielnie oddycha oraz przyjmuje pokarm. Każdego dnia przybiera na wadze. Ostrowski szpital podarował 25 – letniej pani Natalii wózek dziecięcy i nosidełko.

Kobieta i jej dziecko do szpitala trafili w nocy z 14 na 15 marca. To wtedy do domu jej rodziców przyszedł jej były partner i zaatakował nożem czworo śpiących domowników. Śmierć ponieśli 59-letni rodzice kobiety. Ona sam będąc w dziewiątym miesiącu ciąży została ugodzona nożem w brzuch. Noworodek urodzony po cesarskim cięciu miał przebite płuco. Ranna został także jej 22-letnia siostra.

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp. postawiła 22-letniemu mieszkańcowi Jarocina cztery zarzuty. Dwa dotyczą zabójstwa rodziców ciężarnej kobiety, a dwa usiłowania zabójstwa kobiety i nienarodzonego dziecka. Za każdy z nich podejrzanemu grozi od 12 lat do dożywotniego więzienia.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl