Ta szkoła zmieni się nie do poznania

Trwa gruntowna przebudowa Szkoły Podstawowej nr 68 na os. Jana III Sobieskiego na Piątkowie. Budynek wymagał generalnego remontu. Szkoła zmienia się zarówno na zewnątrz jak i w środku. Inwestycja ta ma poprawić komfort nauki uczniów.

Szkoła Podstawowa nr 68

Zmiany w szkole idą pełną parą. Robotnicy zamontowali właśnie nowe okablowanie elektryczne i wentylację grawitacyjną, by uczniowie i nauczyciele czuli się komfortowo. Nie tracąc czasu, stawiają także ścianki działowe gotowe na interaktywne monitory, które ożywią lekcje. A dla przyjemności oka, trwają prace malarskie i tynkarskie, a także montaż podwieszanych sufitów oraz układanie nowych posadzek i płytek.

Szkoła Podstawowa nr 68 zmienia się na lepsze/ fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie

– Prace są już bardzo zaawansowane i chcemy, by zakończyły się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Za nami roboty dekarskie, montaż okien i parapetów, izolacja fundamentów. Teraz wykonawca koncentruje się na wykonaniu elewacji budynku, trwają też zaawansowane prace wykończeniowe wewnątrz – poinformował Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przebudowa wejścia głównego na poziomie chodnika ułatwi dostęp, zwłaszcza osobom z niepełnosprawnościami. Dodatkowo, przewidziano także poprawę warunków bezpieczeństwa poprzez instalację urządzeń zapobiegających zadymieniu w klatkach schodowych.

fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie

W ramach kompleksowej modernizacji, planowany jest także montaż nowych opraw oświetleniowych zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, co poprawi widoczność i bezpieczeństwo wokół budynku.

Nie tylko wnętrza budynku zostaną odnowione, ale także teren przed gmachem zostanie zagospodarowany. Całość inwestycji ma na celu dostosowanie szkoły do aktualnych przepisów higieniczno-sanitarnych i przeciwpożarowych, zapewniając uczniom i nauczycielom bezpieczne i komfortowe warunki nauki i pracy.

fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie

Prace renowacyjne w szkole na osiedlu Sobieskiego rozpoczęły się latem ubiegłego roku. Pierwszym etapem było przeprowadzenie prac rozbiórkowych, obejmujących wyburzanie ścian działowych oraz demontaż zużytych podłóg, drzwi, okien i pozostałych elementów wyposażenia.

Czytaj także: Ten remont to była kopalnia artefaktów. Warto było go zrobić

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl