Będzie można zwiedź miejsce, do którego na co dzień wejść nie można

23 marca będzie można zwiedzić poznańską spalarnię. Ważne jest aby założyć odpowiednie obuwie. Wcześniej jednak trzeba dokonać zapisów.

Poznańska spalarnia

Miasto Poznań i firma PreZero Zielona Energia przygotowali dzień otwarty, podczas którego można będzie zwiedzić Instalację Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (ITPOK) znajdującą się przy ulicy Energetycznej 5.

Darmowe zwiedzanie poznańskiej spalarni/ fot. Miasto Poznań

Aby móc odwiedzić to miejsce, należy wcześniej zapisać się. Rejestracja na konkretną godzinę jest możliwa poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny [TUTAJ]. Liczba miejsc jest ograniczona, a z jednego adresu mailowego można zgłosić maksymalnie 4 osoby. Potwierdzenie zapisu pracownicy spalarni prześlą na podany adres mailowy.

fot. Miasto Poznań

W trakcie wycieczki odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z procesem termicznego przekształcania odpadów i dowiedzieć się wielu intrygujących ich informacji na ten temat spalarni. Program dnia otwartego obejmuje prezentację oraz spacer z przewodnikiem po obiekcie, który zajmie około godziny. Podczas zwiedzania goście zobaczą m.in. halę wyładowczą, bunkier na odpady oraz jak pracuje operator chwytaka odpadów.

fot. Miasto Poznań

Zwiedzanie spalarni będzie możliwe w sobotę, 23 marca między godziną 9.00 a 15.30. Osoby chętne do udziału muszą mieć ukończone 7 lat i proszone są o przybycie w butach z płaską podeszwą.

Czytaj także: Jak dokarmiać ptaki by im nie szkodzić?

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl