Ciekawy Stary Browar. Centrum przygotowało audioprzewodnik o historiach, zakamarkach i dziełach sztuki

Stary Browar to nie tylko centrum handlowe ze sklepami. To także budynek skrywający ciekawą historię, urokliwe zakamarki i dzieła sztuki. Teraz odwiedzający mogą lepiej poznać poznański browar, dzięki bezpłatnemu audioprzewodnikowi.

Sztuka, historia i ciekawostki

Aby zwiedzić jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków Poznania, wystarczą słuchawki i smartfon. W centrum można skorzystać z wi-fi. Dostęp do bezpłatnego nagrania jest na platformie Spotify pod hasłem „Stary Browar Audioprzewodnik” lub skanując QR kody na mapce i tabliczkach przy każdym punkcie wycieczki. Przewodnik dostępny jest w języku polskim i angielskim.

Atrakcja nie tylko dla turystów

– Audioguide przygotowaliśmy nie tylko z myślą o turystach – tłumaczy Marta Kabsch, PR Manager Starego Browaru. – Także poznaniacy znajdą w nim sporo zaskakujących ciekawostek. Spacer po naszym centrum i wsłuchanie się w opowieści o sztuce, architekturze i historii Starego Browaru może być wartościową formą spędzenia wolnego popołudnia. Do korzystania z audioprzewodnika zachęcamy też grupy szkolne – dodaje Kabsch

Na zwiedzanie najlepiej zarezerwować około 45 minut. Na trasie zaznaczonych jest 11 punktów. Oprowadzanie rozpoczyna się na parterze w Atrium, przy punkcie informacji. W punkcie informacji dostępne są też drukowane mapki z zaznaczonymi miejscami zwiedzania.

Czy wiesz…

Ile pięter ma Stary Browar? Czy na pewno stoi w centrum miasta? Jakie dzieła sztuki można w nim zobaczyć? Czy w centrum handlowym pracuje ogrodnik? Na te i wiele innych zagwozdek, odpowiedzi znajdziemy właśnie w audioprzedowniku. Wszelkie informacje, jak skorzystać z przewodnika znajdują się na stornie Starego Browaru.

fot. Stary Browar

Czytaj także – Szybciej, częściej i wygodniej pojedziemy z Poznania do Berlina

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl