Szkolenie wojskowe dla wszystkich chętnych odbędzie się w Poznaniu 

Ministerstwo obrony narodowej wprowadza nowy projekt “Trenuj z wojskiem”. Szkolenia odbędą się w całej Polsce, w Poznaniu w pierwszy weekend października.  

SZKOLENIE WOJSKOWE W POZNANIU 

Wojsko przeprowadzi szkolenia w siedemnastu jednostkach w kraju. Trening pod okiem żołnierzy trwa jeden dzień. W Poznaniu zajęcia odbędą się w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych przy ulicy Wojska Polskiego 86/90. Ośmiogodzinne ćwiczenia rozpoczyną się o godzinie 08.00.  

Do udziału w nowym projekcie ministerstwa zachęcił szef resortu Mariusz Błaszczak. Polityk wpisem w mediach społecznościowych postanowił promować szkolenia. 

Od 8 października pod okiem wojskowych instruktorów, będzie można ćwiczyć w ramach nowego projektu „Trenuj z wojskiem”. Zachęcam do szkolenia. Razem dbajmy o bezpieczeństwo. – czytamy na profilu Twitter Mariusza Błaszczaka. 

https://twitter.com/WCR_Poznan/status/1574323311600930816?s=20&t=JdrlAhnCgK9crsX8eIMpqg 

JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ SZKOLENIE WOJSKOWE? 

W trakcie szkolenia uczestnicy poznają podstawy posługiwania się bronią, strzelania i walki wręcz. Instruktorzy wojskowi nauczą ich także jak przetrwać w terenie i udzielić pierwszej pomocy. Trening jest darmowy dla każdego chętnego.  

Aby wziąć udział wystarczy zapisać się za pomocą formularza oraz spełnić dwa warunki. Pierwszym z nich jest wiek pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Drugim wymogiem jest odpowiedni ubiór, na który składają się (długie lub sportowe buty, długie spodnie, kurtka lub bluza, czapka i rękawiczki). 

W dniu zajęć uczestnicy mogą liczyć na wyżywienie oraz ubezpieczenie. Zapisy trwają do godziny 13.00 siódmego października. Kolejne szkolenie w Poznaniu przewidziane jest na 5 listopada. Dane kontaktowe do jednostek można znaleźć tutaj.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl