VW zatrudnił prawie wszystkich absolwentów podpoznańskiej szkoły

O tym, że branżowe wykształcenie ma sens mówi się w Polsce od lat. Choć tematów o których wiele się mówi jest dużo, to w tym temacie trochę też się robi. Pod Poznaniem funkcjonuje szkoła branżowa, która sprzęgła program kształcenia z potrzebami motoryzacyjnego giganta, podobnie zrobiła szkoła we Wrześni. VW właśnie zatrudnił prawie wszystkich ich absolwentów.

 

W klasach patronackich niemieckiego koncernu uczniowie zdobywają wiedzę o takich fachach, jak: mechanik precyzyjny, elektromechanik pojazdów samochodowych, automatyk z elementami mechatroniki oraz nowość od roku szkolnego 2022/2023 – mechatronik z elementami odlewnictwa. Edukacja w nich jest powiązana z praktyczną nauką zawodu w zakładach Volkswagen Poznań. W czerwcu tego roku trzyletnią edukację w klasach patronackich zakończyło 59 uczniów. 44 z nich, po zakończeniu edukacji podpisało umowy o pracę z Volkswagen Poznań. Umowy odebrali dziś, podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego.

„Nasza wieloletnia współpraca z Zespołem Szkół Nr 1 w Swarzędzu oraz z Zespołem Szkół Politechnicznych we Wrześni przynosi bardzo dobre efekty, w postaci wykwalifikowanych pracowników” – mówi Jolanta Musielak, członek zarządu Volkswagen Poznań ds. personalnych i organizacji. „Dziś wręczyliśmy umowy o pracę kolejnym 44 absolwentom, a przypomnę, że od początku kształcenia w modelu klas patronackich, obie placówki opuściło już blisko 700 absolwentów, z których 90% znalazło pracę w Volkswagen Poznań, w działach odpowiadających ich kwalifikacjom, m.in. w dziale montażu, w lakierni, w zakładzie zabudów specjalnych, czy w Odlewni.”

Nauka w klasach patronackich, połączona z praktyczną nauką zawodu w Volkswagen Poznań, jest na bieżąco dostosowywana do zapotrzebowania na rynku pracy w przemyśle motoryzacyjnym – zapewnia VW.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl