Szczyt głupoty. 21 osób w 8 osobowym busie

„Gdy doszło do wypadku liczba ofiar byłaby duża”- mówią policjanci. W Grodźcu niedaleko Konina stróże prawa zatrzymali do kontroli busa. Auto było przystosowane do przewozu 8 osób. W środku jechało ich aż 21! 

Już po zatrzymaniu policjanci zauważyli, że w środku auta jest zbyt dużo ludzi. Gdy skontrolowali dokumenty auta i prawo jazdy 37- letniego Ukraińca okazało się, że w samochodzie podróżuje 21 osób! Według danych z dowodu rejestracyjnego mogło nim jechać jedynie 8. Co ciekawe 3 osoby ze względu na brak przestrzeni w kabinie, siedziały w miejscu przeznaczonym na bagaż.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące i musiał zapłacić 500 zł mandatu gotówkowego.

Jak mówią policjanci, którzy skontrolowali busa – nie trudno sobie wyobrazić jakby mógł wyglądać ewentualny wypadek z udziałem tego samochodu. Tak ściśnięci ludzie nie mieliby żadnych szans w przypadku zderzenia z innym samochodem lub inną przeszkodą. Kierowca wykazał się totalnym brakiem wyobraźni, za co poniósł konsekwencje.

 

kontakt

#poznews #konin

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl